BTC rezervy na Coinbase klesajú
BTC rezervy na Coinbase klesajú. Zdroj: Shutterstock.com/viewimage

Bitcoinová cenová oblasť okolo 51 000 dolárov pretrváva ako úroveň poslednej prekážky ďalšieho rastu pre BTC. Medzitým ako hlavná kryptomena posledné dni skôr vytvára pohyb do strany, rezervy na poprednej americkej kryptoburze Coinbase klesajú. Úroveň bitcoinových rezerv na burze dokonca klesla až na úroveň z pred 4 rokov.

Hodnota, ktorú predstavujú bitcoinové rezervy, sa pohybuje na hranici z decembra 2017: 700 000 BTC. Rezervy stablecoinov predstavujú hodnotu takmer 20 miliárd dolárov, ktoré sú uložené naprieč centralizovanými obchodnými platformami a sú pripravené na konverziu.

,,Po období mierneho prílevu BTC po májovom výpredaji Coinbase zaznamenal veľký odliv mincí,komentovala tieto údaje analytická spoločnosť Glassnode.

Bitcoinové rezervy na Coinbase. Zdroj: Glassnode/Twitter
Bitcoinové rezervy na Coinbase. Zdroj: Glassnode/Twitter

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – dominancia klesá a cena pokračuje v sideway štruktúre

Problémy Coinbase sa hromadia

Tieto on-chain metriky prichádzajú v uprostred nie najlepšieho obdobia pre burzu Coinbase. Dňa 27. augusta totižto burza omylom odoslala e-maily 125 000 používateľom s uvedením, že ich nastavenie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA) bolo zmenené. Viac sa o tejto chybe dočítate TU.

Problémy burzy tu však nekončia. Množstvo nespokojných zákazníkov s burzou rastie. Čoraz častejšie sa spomína absolútny nezáujem zo strany technickej a zákazníckej podpory Coinbasu, ktorý podľa užívateľov na správy a námietky nereaguje. Mnoho ľudí totiž potrebovalo pomoc pri zmiznutí peňazí z účtu. Začiatkom tohto mesiaca preto burza oznámila novú telefónnu linku podpory pre zákazníkov, ktorí sa domnievajú, že ich účet bol napadnutý.

Prečítaj si taktiež – Coinbase ohlasuje nákup kryptomien v hodnote 500 miliónov USD!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.