Polovica kryptomien z top 100 stratila od maxima už viac ako 90 % hodnoty
Polovica kryptomien z top 100 stratila od maxima už viac ako 90 % hodnoty. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Visuals6x

Poklesy na trhu zastihli takmer všetky kryptomeny. Spomedzi top 100 altcoinov okrem stablecoinov nenájdeme jedinú kryptomenu, ktorá by sa nachádzala neďaleko svojho maxima. Najlepšie si vedie altcoin LEO, ktorý je od maxima v mínuse 38 %. Podľa webu coingolive.com až polovica mincí z top 100 stratila 90 % svojej hodnoty.

Veľké množstvo kryptomien stratilo dokonca viac ako 95 %. Medzi nimi je napríklad token ICP, ktorý je v závratnej strate až 99 %. Altcoin NEO stratil 95 %, Pancake 94 % a Bitcoin Cash 97 %. Známa trojica BTC, ETH a BNB sa prepadli o 70 %, 78 % a 68 %.

Kryptomeny spadli – je dôvod na paniku?

Pre kryptomeny nie sú veľké poklesy ničím neobvyklým. Počas posledného medvedieho trhu v roku 2018 bola situácia takmer totožná a väčšina kryptomien klesla o viac ako 90 %. Pred poklesom však vždy prišiel rast, respektíve altcoinová sezóna, počas ktorej kryptomeny vyleteli za krátke obdobie o stovky až tisícky percent.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pre tých, čo kupovali na samom vrchole, to môže byť veľká strata. V porovnaní s rokom 2020 je ale stále väčšina kryptomien aj napriek týmto veľkým poklesom v zisku. Napríklad Bitcoin sa dva roky dozadu obchodoval za 10 000 USD, teraz je o 100 % vyššie. Rovnako Binance coin (BNB), ktorý sa približuje k strate 70 % od historického maxima, je za posledné 2 roky stále v 1 000 % zisku, keďže z 20 dolárov sa aktuálne obchoduje na hodnote okolo 200 dolárov.

Prečítaj si aj: Bitcoin analýza – cena testuje maximum predošlého cyklu na 20 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance