Tieto 3 altcoiny zaznamenali najväčšie straty v roku 2022

Novinky Najstratovejšie altcoiny v roku 2022
Najstratovejšie altcoiny v roku 2022. Zdroj: Shutterstock.com/Roman Samborskyi
Memex PC bannerSolaxy mobil banner

V dnešnom článku sa pozrieme na straty zaznamenané na altcoinovom trhu v roku 2022. Predtým, ako si predstavíme TOP 3 altcoiny s najvyššími stratami, je podstatné vysvetliť si spôsob výpočtu.

Straty, ktoré tieto altcoiny zaznamenali, sú evidované od close ceny z dňa 1. januára 2022 do dnešného dňa, teda 27. júna 2022. Altcoiny sú vybrané z rebríčku TOP 100 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie zo stránky coinmarketcap.com. Altcoiny, na ktoré sa pozrieme, zaznamenali straty zhruba 87 % a ide o najväčšie straty v tomto roku. Ktoré altcoiny to sú?

Curve DAO Token

Curve DAO Token je token založený na Ethereu, ktorý poháňa ekosystém Curve.fi, čo je decentralizovaná burza založená na blockchaine.

Curve protokol uľahčuje proces výmeny rôznych ERC-20 tokenov a zároveň poskytuje swapovú podporu pre bitcoinové tokeny založené na Ethereu a stablecoinoch, ako je DAI. Ponúka nízke poplatky za výmenu tokenov a funguje ako decentralizovaná burza, ktorá spája používateľov.

CRV/USDT

CRV/USDT. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin: realizované straty dosiahli nové historické maximum

Kadena

Kadena sa zameriava na poskytovanie blockchainových riešení pre podniky a podnikateľov, ktoré zabezpečujú bezpečnosť Bitcoinu a prakticky nulové poplatky za transakciu. Ďalej využíva inteligentný jazyk PACT, ktorý má byť pre laikov dostupnejší ako iné kódovacie jazyky.

Skoro každá kryptomena sa presúva na Proof of stake, no Kadena sa namiesto toho vracia k algoritmu Proof- of work, o ktorom je presvedčená, že je najbezpečnejšou metódou na zabezpečenie ich blockchainu. To však súvisí s problémami so škálovateľnosťou.

Na vyriešenie tohto problému používa Kadena „reťazovú sieť”, ktorá v podstate „rozbíja” transakcie, teda sharding. Sharding je proces, pri ktorom sa transakcie rozdeľujú na menšie bloky, čo umožňuje ich rýchlejšie a lacnejšie spracovanie. O to isté sa pokúša aj Ethereum 2.0.

KDA/USDT

KDA/USDT. Zdroj: TradingView

Fantom

Fantom je decentralizovaná open source platforma, ktorá podporuje decentralizované aplikácie (dApps) a digitálne aktíva. Je to jedna z mnohých blockchainových sietí vybudovaných ako rýchlejšia a efektívnejšia alternatíva k Ethereu, vďaka jej silnému mechanizmu Proof of stake.

Ethereum bolo prvou kryptomenou, ktorá poháňala smart kontrakty, no Fantom mu šliape na päty, pokiaľ ide o škálovateľnosť.

FTM/USDT

FTM/USDT. Zdroj: TradingView

Ako vidíme, všetky tieto altcoiny sa snažia vniesť do sveta kryptomien jedinečné výhody. Napriek tomu sú k dnešnému dňu najviac stratové (zhruba 87 %) spomedzi TOP 100 altcoinov od 1. januára 2022.

Mohlo by ťa zaujímať: Halvingový cyklus naznačuje formovanie dlhodobého dna Bitcoinu

txbKvakomat mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.