TOP 4 najvýkonnejšie kryptomeny posledných dní

Kategorie: Novinky
TOP 4 najvýkonnejšie kryptomeny posledných dní
TOP 4 najvýkonnejšie kryptomeny posledných dní. Zdroj: https://www.shutterstock.com/ insta_photos

Koncom týždňa zažili akcie aj kryptomeny mierne oživenie. Ktorým kryptomenám z top 100 sa darilo najviac a napriek situácii na trhu rástli?

Storj (STORJ)

Kryptomena Storj si drží prvenstvo z top 100 kryptomien so ziskom 102 % za 7 dní. Podľa portálu coinmarketcap ide o open-source platformu pre cloudové úložisko. Využíva decentralizovanú sieť uzlov na umiestnenie používateľských údajov. Platforma tiež zabezpečuje hostované údaje pomocou pokročilého šifrovania. V bielej knihe uverejnenej v decembri 2014 bol Storj prvýkrát predstavený svetu ako koncept. Mala to byť decentralizovaná platforma šifrovaného cloudového úložiska typu peer-to-peer. Na rozdiel od tradičných cloudových úložísk, ktoré ukladajú dáta v obrovských dátových centrách, Storj funguje v sieti tisícov nezávislých počítačov. V čase písania článku sa token STORJ obchoduje za 0,92 dolára a nachádza sa na 88. mieste podľa celkovej kapitalizácie.

Synthetix (SNX)

Druhou najziskovejšou kryptomenou týždňa je Synthetix. Ide o decentralizovaný finančný protokol (DeFi), ktorý poskytuje expozíciu v sieti voči širokej škále kryptomenových a nekryptomenových aktív. Protokol je založený na blockchaine Ethereum (ETH) a ponúka používateľom prístup k vysoko likvidným syntetickým aktívam (syntézy). Tie sledujú a poskytujú výnosy podkladového aktíva bez toho, aby bolo potrebné toto aktívum priamo držať. Cieľom platformy je rozšíriť priestor kryptomien zavedením aktív, ktoré nie sú súčasťou blockchainu, a poskytnúť tak prístup na robustnejší finančný trh. Token SNX tento týždeň narástol o 81,44 % a nachádza sa na 94. mieste v rebríčku s cenou 2,9 dolára za mincu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: trh zažíva koncom týždňa mierne oživenie

Compound (COMP)

Treťou najziskovejšou mincou týždňa je Compound. Kryptomena narástla za 7 dní o 64,94 % a jeden COMP sa v súčasnosti obchoduje za 49,54 dolára. Compound je protokol na požičiavanie DeFi, ktorý umožňuje používateľom zarábať úroky z ich kryptomien tým, že ich uložia do jedného z niekoľkých poolov podporovaných platformou. Od spustenia mainnetu Compound v septembri 2018 platforma zaznamenala raketový nárast popularity a nedávno prekročila celkovú uzamknutú hodnotu viac ako 800 miliónov USD.

Polygon (MATIC)

Poslednou kryptomenou, ktorá zaznamenala posledný týždeň slušný nárast, je Polygon. Token MATIC narástol o 62,16 % a v súčasnosti sa obchoduje za 0,599 dolára za mincu. MATIC bol jedným z veľkých favoritov posledného býčieho trhu. Ide o prvú dobre štruktúrovanú a ľahko použiteľnú platformu na škálovanie a vývoj infraštruktúry Etherea. Jej základnou súčasťou je Polygon SDK, modulárny, flexibilný rámec, ktorý podporuje vytváranie viacerých typov aplikácií. Polygon účinne transformuje Ethereum na plnohodnotný systém viacerých sieti (tzv. Internet of Blockchains). Tento viacreťazcový systém je podobný iným systémom, ako sú Polkadot, Cosmos, Avalanche atď. s výhodami bezpečnosti, živého ekosystému a otvorenosti Etherea.

Čítaj ďalej: Tokeny kryptomenových búrz: oplatí sa do nich investovať?