Thajsko Kryptomeny
Thajsko Kryptomeny, zdroj:www.shutterstock.com/InkDrop

Thajsko kladie základy na to, aby sa stalo spoločnosťou, kde budú akceptovať kryptomeny. Ich cieľom je prilákať držiteľov kryptomien a podporiť stagnujúci cestovný ruch.

Krajina dúfa, že získa späť aspoň nejakú časť z približne 80 miliárd dolárov stratených príjmov z cestovného ruchu v dôsledku pandémie Covid-19 a následného odstavenia turizmu.

Krajina vďaka pandémii potrebuje turistov

Najvyšší úrad pre cestovný ruch v Thajsku začal aktívne spolupracovať s regulačnými orgánmi krajiny, aby uľahčil návštevníkom krajiny míňať svoje kryptomeny na území Thajského kráľovstva, informoval Bloomberg s odvolaním sa na guvernéra Yuthasaka Supasorna.

Mohlo by ťa zaujímať: V Singapure sa spúšťajú dva nové BTC fondy – čo budú poskytovať?

Guvernér podrobne uviedol: „Existujú ľudia, ktorí sa stali bohatými vďaka držaniu digitálnych aktív či kryptomien a určite budú niekde chcieť využiť majetok, ktorý získali“.

„Ak by tu u nás používali svoje zarobené peniaze z kryptomien bez toho, aby si ich museli komplikovane konvertovať alebo čeliť vysokým daniam od vlády, vytvorilo by to pre nich veľký komfort a mali by pokoj,“ dodal guvernér.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Thajsko si vybralo zaujímavú a lákavú stratégiu

Supasorn ďalej vysvetlil, že thajský úrad pre cestovný ruch kladie základy a usilovne pracuje na širšom prijatí kryptomien. To by už malo normálne fungovať v čase, keď sa globálny turizmus vráti do normálu.

Kryptomeny sú budúcnosť, takže je potrebné z Thajska urobiť ,crypto-friendlyʻ spoločnosť, aby sme tým prilákali turistov.“

Inštitúcia v roku 2022 zriadi novú jednotku na vydávanie vlastných kryptomien, spustenie kryptopeňaženiek a vybudovanie nového ekosystému, ktorý bude špecifický pre cestovný ruch. Thajsko v súčasnosti neuznáva kryptomeny ako platidlo a ich status nie je úplne jasný.

Cieľom Thajského kráľovstva je vo všeobecnosti získať späť časť stratených príjmov, ktoré vďaka obmedzeniam v turizme jednoducho byť ani nemohli. Predpokladá sa, že krajina tak prišla cca o 80 miliárd dolárov v dôsledku pandémie Covid-19. Pre porovnanie, v roku 2019 Thajsko prilákalo takmer 40 miliónov zahraničných cestujúcich, čo prinieslo príjmy vo výške viac ako 60 miliárd dolárov.

Čítaj ďalej: Stará vs. nová škola? CEO burzy Binance porovnáva svoju investičnú stratégiu s legendárnym Buffettom!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre