Kosovo zakazuje ťažbu kryptomien
Kosovo zakazuje ťažbu kryptomien. Zdroj: Shutterstock, Allexxandar

Kosovo, malá krajina na Balkánskom polostrove, sa aktuálne nachádza uprostred obrovskej energetickej krízy. A to je zrejme jeden z hlavných dôvodov, prečo Kosovo pristúpilo k zákazu ťažby kryptomien.

Kosovo zakazuje ťažbu kryptomien

Krajina sa aktuálne nachádza v zložitej situácii. Najväčšia energetická kríza za posledných desať rokov prinútila vládu konať.

„Všetky orgány činné v trestnom konaní zastavia produkciu činnosti v spolupráci s ďalšími príslušnými inštitúciami, ktoré identifikujú miesta, kde prebieha produkcia kryptomien,“ uviedol minister hospodárstva a energetiky Artane Rizvanolli.

Vláda v Kosove vydala 60-dňový stav núdze z dôvodu vysokých výpadkov dodávok elektrickej energie. Kosovo má aktuálne 1,8 milióna obyvateľov, pre ktorých je potrebné dovážať viac ako 40 % spotrebnej energie.

Prečítaj si tiež: Svetoznáma platforma Airbnb plánuje spustiť platby kryptomenami

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Nízke náklady

Mnoho mladých ľudí v Kosove začalo vo veľkom využívať možnosť pasívneho zárobku prostredníctvom ťažby kryptomien. Sú za tým najmä lacné náklady na elektrickú energiu. Jeden z lokálnych ťažiarov sa vyjadril aj pre agentúru Reuters. Podľa jeho slov mu ťažba kryptomien prináša pri 40 GPU mesačný zisk 2 400 €. Jeho náklady na elektrickú energiu pritom predstavujú iba 170 €. Ťažba kryptomien sa teší obrovskej popularite najmä v severnom Kosove, ktoré je osídlené najmä Srbmi. Tí odmietajú uznať nezávislosť krajiny a tak nechcú platiť ani za elektrickú energiu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre