Tezos rastie
Projekt Tezos. Zdroj: Shutterstock, Zeedign.com

V posledných mesiacoch sa trh kryptomien dokázal pozviechať po dvoch tvrdých ranách. Prvá rana prišla v podobe krachu developerského giganta Evergrande a druhá po zákaze čínskej vlády. Teraz sa však zdá, že sa všetko vracia späť na býčiu vlnu. Niektoré altcoiny, ako napríklad Tezos, si dokonca idú po nové historické maximá.

Môže ťa zaujímať: Anonymná veľryba nakúpila 6 biliónov tokenov Shiba Inu – záujem o tento projekt rastie

Tezos s novým ATH

Token XTZ priniesol traderom na trhu naozaj pekné profity. Aktuálny jednodňový ROI voči USD je na úrovni 15 %. V týždennom meradle je to 22 % a mesačný profit je na úrovni 50 %. Čo je však za týmto úctyhodným rastom?

Cenový vývoj XTZ
Cenový vývoj XTZ. Zdroj: Sanbase

Trhová kapitalizácia tohto projektu dosiahla nové historické maximum na úrovni 4,25 miliardy USD. Zdá sa, že tento rast výrazne ovplyvnila aktualizácia siete s názvom Granada. Tento dôležitý update so sebou priniesol najmä zníženie blokovacieho času a spotreby plynu pre inteligentné kontrakty. Sieť sa okrem iného zapája aj do NFT mánie. Giganti zo sveta F1, RedBull Racing a McLaren F1 oznámili, že pre svoje NFT projekty plánujú využívať Tezos. Okrem iného s touto myšlienkou prišla aj populárna raperka DojaCat.

Prečítaj si tiež: Ako na Binance staking – Získaj pasívny príjem 45 % p.a

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Rastúci trend bude pokračovať?

Oficiálne údaje zo stránky Tezosu naznačujú, že až 76,4 % celkovej ponuky XTZ je uložených priamo v sieti. Staking teda výrazne obmedzil počet tokenov, ktoré sú dostupné na trhu. To, samozrejme, vyvolalo obrovský tlak na nedostatok ponuky a tým aj na rast cien. Tento fakt môže výrazne ovplyvniť cenovú akciu aj pre nasledujúce obdobie.

Štatistiky dopytu po XTZ
Štatistiky dopytu po XTZ. Zdroj: Coinalyze
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre