Token Tezos
Token Tezos. Zdroj: Shutterstock, AlekseyIvanov

NFT boom pokračuje vo svojom ťažení. Najväčší profit z popularity NFT tokenov majú jednoznačne platformy s inteligentnými kontraktami. Jednou z týchto platforiem je aj sieť Tezos, ktorá dokázala vyprodukovať nárast až o 35 %.

NFT tokeny poháňajú trh

O NFT sektore vieme aktuálne s istotou potvrdiť dve veci. Prvou je extrémne rastúci záujem zo strany spoločnosti a investorov.

O tomto zvýšenom záujem sme ťa informovali aj v našom predošlom článku, ktorý si môžeš prečítať tu: NFT láme rekordy – 900 miliónový predaj za jediný mesiac

Druhým dôležitým faktom o NFT je v podstate to, že je to nový trh, ktorý je ešte len na začiatku svojej cesty. Podľa posledných globálnych štatistických údajov je v tomto sektore stále iba približne 100 000 používateľov.

Tezos rozbieha novú platformu s NFT

Tezos je populárna sieť, ktorá funguje na báze proof-of-stake. Ich posledný krok dokázal token Tezos vystreliť o 35 %.

StormGain
XTZ/USDT
XTZ/USDT, 30m TF. Zdroj: TradingView

O aký projekt ide? Golden Goals, tak znie názov projektu, ktorý sieť rozbehla v spolupráci s francúzskym futbalovým tímom FC Nantes. Ak si fanúšikom NFT, určite si postrehol, že práve športový priemysel láka najviac investorov a nadšencov NFT. Touto cestou ide aj Tezos, ktorý umožní používateľom zbierať a obchodovať tokeny NFT, ktoré predstavujú predmety od obľúbených hráčov ako napríklad podpísané dresy.

Môže ťa zaujímať: Alibaba uvádza trh NFT pre obchodovanie s autorskými právami

Popularita tokenu Tezos rastie

Za posledné obdobie môžeme evidovať nárast siete až o 85 %. Je za tým najmä veľmi úspešný marketing a pozitívne správy. Posledný úspešný počin tejto siete prišiel po tom, čo svoje sily spojili tri švajčiarske kryptografické firmy. Tie budú aktíva ponúkať len na blockchaine Tezos.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.