Elon Musk o recesii v usa
Elon Musk o recesii v usa. Zdroj: Shutterstock.com/mundissima

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk verí, že americká ekonomika sa blíži k recesii, ale vysvetlil, prečo je to „v skutočnosti dobrá vec“. Musk navyše odhadol, že nadchádzajúca recesia bude trvať 12 až 18 mesiacov.

Elon Musk diskutuje o recesii v USA

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a Spacex Elon Musk sa nedávno v sérii tweetov podelil o svoje myšlienky na adresu ekonomiky USA a nadchádzajúcej recesii.

V odpovedi na otázku, či „sa blížime k recesii“, odpovedal: „Áno“. Musk však poznamenal, že „je to vlastne dobrá vec“.

Šéf Tesly vysvetlil, že „príliš dlho pršali peniaze“ a zdôraznil, že „musí dôjsť k nejakým bankrotom“. Vysvetlil: „Všetky veci týkajúce sa covidu a práce z domu prinútili ľudí, aby si mysleli, že v skutočnosti nemusíte tvrdo pracovať. Hrubé prebudenie však prichádza!

Jeho tweet o recesii nasledoval po vyhlásení z minulého týždňa, v ktorom uviedol, že ekonomika USA je „pravdepodobne“ v recesii. Varoval, že sa veci „zhoršia“ a odhadol, že recesia môže trvať 12 až 18 mesiacov.

Čestným dôvodom inflácie je, že vláda vytlačila o milión viac peňazí, ako mala,“ komentoval ďalej Musk.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Elon Musk: „Dohoda s Twitterom sa neposunie vpred, kým generálny riaditeľ nepreukáže rozsah aktivity botov“

Rastúci počet investičných bánk varoval pred recesiou. Hlavný predseda a bývalý generálny riaditeľ Goldman Sachs Lloyd Blankfein nedávno povedal, že smerujeme k recesii, pričom radí spoločnostiam a jednotlivcom, aby sa na ňu pripravili.

Okrem toho Blackrock, najväčší správca aktív na svete, tento týždeň vo výskumnej správe varoval, že snahy Federálneho rezervného systému zvýšiť úrokové sadzby na vyrovnanie rekordnej inflácie môžu vyvolať recesiu. „Ak príliš zvýšia úrokové sadzby, riskujú, že spustia recesiu. Ak sa dostatočne naopak nezvýšia, rizikom sa stane nekontrolovateľná inflácia. Je ťažké vytvoriť dokonalý výsledok,“ uviedol Blackrock.

Mohlo by ťa zaujímať: POZOR na tento scam! – DEEPFAKE Elona Muska láka na investovanie do falošných kryptomenových projektov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance