Graf na dnes: benzín ďalej rastie, nafta mierne klesla
Graf na dnes: benzín ďalej rastie, nafta mierne klesla. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Lena_karpi

Máme za sebou 21. týždeň roka 2022 a pohonné látky na Slovensku opäť zdraželi. Ako sa vyvíjali ceny benzínu a nafty tento týždeň?

Benzín opäť zdražel, nafta zlacnela

Ceny vybraných pohonných látok opäť zdraželi. V 21. týždni v porovnaní s predchádzajúcim týždňom, keď sme tiež videli nárast cien benzínu, narástla cena benzínu natural 95 a 98 a naopak, klesla cena LPG a motorovej nafty. Ceny CNG a LNG sa nezmenili.

Natural 95 zdražel o 1,5 % (0,027 eur), natural 98 o 1,36 % (0,027 eur). Cena LPG klesla o 0,34 % (0,003 eur) a motorová nafta zlacnela o 1,07 % (0,019 eur). Pri porovnaní percentuálneho rastu benzínu z predchádzajúceho týždňa vidno, že benzín si drží viac ako 1-percentný nárast týždenne. Na druhej strane nafta zlacnela už ďalší týždeň po sebe.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Známe akcie a kryptomeny: komu sa darilo posledné roky lepšie?

Ďalšie zdražovanie na obzore

Európska únia schválila šiesty balík sankcií voči Ruskej federácii, ktorý tentokrát zahŕňa aj embargo na ruskú ropu. Toto embargo spôsobí na jednej strane veľké ekonomické škody ruskej ekonomike, na druhej povedie k rastu dopytu po rope v štátoch únie. Do konca roka EÚ očakáva až 90-percentné odstrihnutie sa od ruskej ropy.

Graf na dnes: rast ceny ropy
Graf na dnes: rast ceny ropy. Zdroj: Tradingview

Zatiaľ čo v súčasnosti sa cena ropy za barel pohybuje okolo 118 dolárov, predpokladá sa, že môže narásť až na 130 dolárov, a to v blízkej dobe. Tento rast výrazne ovplyvni ceny, ktoré si vodiči priplatia za tankovanie. Pri platení benzínu sa môžeme priblížiť až k cene 2 eur za liter.

Čítaj tiež: Kryptomena týždňa: Avalanche s potenciálom dlhodobého rastu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance