Technická analýza XRP
Technická analýza XRP. Zdroj: Shutterstock.com/Sanit Fuangnakhon

XRP sa rovnako ako zvyšok trhu nachádza v hlbokej korekcii, no predpoveď na najbližšie mesiace ukazuje, že trend by sa mohol obrátiť. XRP v súčasnosti smeruje do ideálnej nákupnej zóny, ktorá v minulosti predstavovala príležitosť na vysoké zhodnotenie investície. Bude sa história opakovať?

Ako vidieť na grafe nižšie, XRP sa obchoduje na trhovej cene 0,38 dolára a pomaly smeruje do nákupného pásma, ktoré sa nachádza na intervale 0,17 až 0,30 dolára. Oba predošlé cykly vytvorili v tejto zóne konečné minimum a všetko nasvedčuje tomu, že sa tak stane aj v súčasnej korekcii. Zatiaľ je cena stále vysoko, no je potrebné túto oblasť sledovať.

XRP/USD
XRP/USD. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

XRP smeruje do nákupnej zóny

Okrem samotnej ceny je kľúčovým indikátorom aj ukazovateľ objemov. Transakčné objemy prudko rástli práve v obdobiach, keď sa trend obracal z akumulácie na rast. Zvyšujúce sa objemy môžeme vidieť aj počas posledných mesiacov. Ak sa tento trend udrží, XRP by v nasledujúcich mesiacoch mohlo potvrdiť spomínané minimum.

Formovanie minima nenastane hneď a je potrebné brať do úvahy smerovanie trhu ako celku. Ak totižto cena spadne do spomínanej nákupnej zóny, tak stále ostáva pomerne široké pásmo, kde sa môže minimum vytvoriť. Navyše, z časového hľadiska cena nevytvorí dno hneď, ale bežne ho vytvára aj niekoľko mesiacov.

XRP sa nachádza na 4. mieste podľa trhovej kapitalizácie hneď po BTC, ETH a BNB s hodnotou 19,54 miliardy dolárov. RSI (relative strength index) indikuje neutrálne pásmo, čo naznačuje priestor na dokončenie korekcie. Aj keď XRP môže formovať zaujímavú štruktúru nákupnej zóny, stále nie je potvrdené, či kryptomenový trh dosiahol dno. Preto aj nákup v tejto zóne môže spôsobiť, že na niekoľko mesiacov budú investori v nerealizovanej strate.

Mohlo by ťa zaujímať: Parabolický rast dolára skončil. Čo to znamená pre Bitcoin?