Táto kryptomena ignoruje trh
Táto kryptomena ignoruje trh. Zdroj: Shutterstock.com/Alperen Yazganoglu

Kryptomena MAGIC dokázala vďaka podpore americkej kryptomenovej burzy Coinbase dosiahnuť profit viac ako 244 %. Tento blockchainový projekt sa totiž dostal do plánov americkej burzy na tzv. roadmap. Blockchain MAGIC je založený na princípe Etherea. Do plánov burzy Coinbase sa dostal na základe projektu podpory a transparentnosti kótovania nových projektov. Americká burza chce týmto spôsobom zabrániť obchodovaniu s dôvernými informáciami, čo bol v poslednom období dosť zneužívaný jav.

Kryptomena, ktorá ignoruje trh

Token MAGIC poháňa tzv. Treasure DAO. Ide o projekt, ktorý vyvíja decentralizovanú hernú platformu, takže do jej poľa pôsobnosti patria najmä herné a NFT projekty. Treasure DAO spravuje NFT trhovisko Trove, ktoré pracuje na princípe škálovacieho riešenia populárneho projektu Arbitrum.

Prečítaj si tiež: Osočovanie pokračuje! Changpeng Zhao sa pustil do zakladateľa FTX: „Je to najväčší podvodník v histórii“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

MAGIC/USD
MAGIC/USD 1D TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa trhová kapitalizácia projektu MAGIC pohybovala na úrovni 110,27 milióna dolárov. Za posledných 24 hodín dokázala vzrásť o viac ako 8 miliónov dolárov. Tento faktor ovplyvnil aj cenu tokenu MAGIC, ktorá sa pohybuje na úrovni 0,62 dolára. Od novembra dokázal tento token vyrásť o viac ako 244 %.

Americká burza Coinbase zatiaľ oficiálne nezaradila tento projekt na burzu, no tento stav by sa mal v najbližšom období zmeniť. Okrem projektu MAGIC má burza Coinbase podobné plány aj s platformou Aragorn a so stakingovým projektom Rocket Pool.