GNL a zelená planéta. Zdroj: Shutterstock.com/Julia Ardaran
GNL a zelená planéta. Zdroj: Shutterstock.com/Julia Ardaran

Green Life Energy Global, GNL, je projekt, ktorý predvída budúcnosť energie, v ktorej môže byť krypto súčasťou riešenia. Rieši aj zmenu celého finančného sektora v oblasti platieb za energie a recykláciu.

Na uskutočnenie tejto vízie chce GNL začať s ICO. Projekt tvrdí, že priamo investuje 50 % finančných prostriedkov získaných na výstavbu solárnych elektrární, veterných fariem a ďalších projektov v oblasti obnoviteľnej energie na celom svete. Projekt hovorí, že poskytuje držiteľom tokenov spôsob, ako získať značné odmeny prostredníctvom farmenia a stakingu.

Energetický token GNL

Energetický token GNL je postavený na inteligentnom reťazci Binance (BSC). Token BEP-20 je stavaný na platby a jeho maximálna zásoba je 500 000 000. Projekt sa riadi prístupom Automatic LP, čo znamená, že každý obchod prispieva k automatickému vytváraniu poolu likvidity.

Projekt taktiež zavedie 5-percentnú daň na tých, ktorí sa rozhodnú predať svoje tokeny. Z nich 3 % bude udelených existujúcim držiteľom tokenov GNL. Zostávajúce 2 % pôjdu do poolu likvidity.

GNL hovorí, že jeho peňaženka umožní užívateľom ľahko prepínať medzi 100 rôznymi kryptomenami. Projekt tiež spáli 50 000 000 GNL tokenov v priebehu 74 týždňov. Potom sa rozhodne, či a kedy vykoná ďalšie spálenie tokenov.

Prečítaj si tiež – ETH stagnuje, zatiaľ čo konkurenti layer-1 dosahujú zisky aj počas korekcie

Cesta k zelenej budúcnosti

Po dokončení svojho ICO cesta spoločnosti zahŕňa distribúciu NFT, vytvorenie DEX a dokonca aj vlastný blockchain. S cieľom zlepšiť svoje úsilie o ekologizáciu planéty plánuje GNL nadviazať partnerstvo so spoločnosťami z oblasti obnoviteľnej energie a recyklácie. Spoločnosť už nadviazala partnerstvo s JDForestry a Envestlab vo Veľkej Británii, kde plánuje v budúcom roku postaviť solárnu farmu. Plánuje rozšíriť svoje úsilie v oblasti obnoviteľnej energie na celom svete.

Okrem veternej a slnečnej energie plánuje GNL generovať energiu z biomasy – uhlíkovo neutrálny organický zdroj energie získavaný z rastlín a zvierat. Keď spoločnosť nakúpi požadovanú pôdu, oznámi, že zvýši svoju kapacitu obnoviteľnej energie výsadbou listnatých stromov.

Mohlo by ťa zaujímať – Čína spája sily regulačných orgánov, aby vážne zakročili proti kryptomenám

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance