gaming je cesta
Gaming. Zdroj: Shutterstock, Gorodenkoff

Podľa spoluzakladateľa Axie Infinity je gaming hlavným kľúčom pre prijatie kryptomien. Hry sa vždy tešili obrovskej základni fanúšikov po celom svete a práve to môže byť pre kryptomeny dôležitým faktorom.

Prečítaj si tiež: Väčšina ľudí prerobí, ako sa tomu vyhnúť? – Najčastejšie chyby tradera

NFT Gaming je správnou cestou

Za najväčší NFT projekt, ktorý bol kedy vytvorený, je považovaný Axie Infinity. Ide v podstate o hru, kde hráč bojuje s rôznymi príšerami. Za týmto mega úspešným projektom stojí Jeff Zirlin. Hra disponuje viac ako 1 miliónom používateľov a doteraz zarobila 2,1 miliardy USD. Tak ako u väčšiny herných projektov, aj u Axie Infinity je namieste otázka, ako môže projekt ďalej rásť?

Projekt Axie Infinity
Projekt Axie Infinity. Zdroj: Google

Jeff Zirlin na podobné otázky odpovedal na konferencii v New Yorku.

„Axie je dokončená možno len na 6 %. V najbližších 6 mesiacoch plánujeme modernizáciu nášho bojového systému. Na ceste máme aj DEX, z ktorého je podľa mňa naša komunita mimoriadne nadšená.“

Stále je však otázne, kto sa bude podieľať na samotnom vývoji. Vývojárske štúdio Sky Mavis, ktoré stojí za projektom Axie, chce všetko nechať na rozhodnutí komunity. Projekt bude tým pádom postupne decentralizovaný.

„Na svete je toľko herných vývojárov, ktorí majú skvelé nápady na hry, ale čo im chýba? Chýba im naozaj silná IP a komunita, ktorá by mala záujem o hranie.“

Môže ťa zaujímať: BTC je v Salvádore vítaný – krypto peňaženku vlastní už vyše 2 milióny občanov

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Konkurencia rastie a s ňou aj kryptomeny

Podľa Zirlina je vytváranie nových decentralizovaných projektov kľúčom k úspechu. Existujú projekty ako napríklad Sorare, Decentraland a The Sandbox. Do nich bolo naliatych obrovské množstvo prostriedkov.

„Mladšie nezávislé herné štúdiá pravdepodobne začlenia blockchain rýchlejšie ako tie väčšie.“

Gaming môže byť s určitosťou správnou cestou pre prijatie kryptomien.

„Krypto má ďaleko od prijatie hlavného prúdu. Ale hry nás tam môžu dostať.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre