Blockchain Polygon už za pár dní spustí významný hard fork: čo môžeme od neho očakávať?

Novinky Polygon čaká dôležitý hard fork
Polygon čaká dôležitý hard fork. Zdroj: Shutterstock.com/Champ008/FellowNeko
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ekosystém Polygon patrí v posledných mesiacoch k najaktívnejším blockchainom z hľadiska vývoja či uzatvárania nových spoluprác, ktoré zvyšujú prijatie kryptomien vo svete. Tento rok ho však čaká ďalšia dôležitá udalosť, o ktorej informoval kryptomenový portál Cointelegraph. Dočkajú sa používatelia zníženia transakčných poplatkov?

Polygon sa pripravuje na hard fork

Nadchádzajúci hard fork by mal pre fanúšikov a používateľov siete Polygon priniesť zásadné zníženie transakčných poplatkov. Celý proces by sa mal odohrať bez nutnosti zapojenia centralizovaných strán. Táto nadchádzajúca udalosť bola oficiálne oznámená 12. januára v blogovom príspevku ekosystému.

Hard fork by mal byť spustený už v utorok 17. januára a okrem zníženia transakčných poplatkov by mal vyriešiť aj časté problémy, na ktoré upozorňujú používatelia.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Keďže ide o decentralizovaný blockchain, všetky záležitosti a udalosti prechádzajú komunitným hlasovaním. Až 87 % z 15 členov Polygon Governance Team zahlasovalo za spustenie hard forku s názvom BaseFeeCganeDenominator, čím sa okrem zníženia poplatkov popracuje aj na celkovej reorganizácii siete.

Podľa slov predstaviteľov siete bol pri transakčných poplatkoch častý problém, ku ktorému dochádzalo pri veľkej aktivite v sieti. Vznikali časté výkyvy, ktoré by sa však s hard forkom mali odstrániť.

Poplatky v sieti Polygon s modrým grafom a očakávania po hard forku, ktoré predstavuje červený graf

Poplatky v sieti Polygon s modrým grafom a očakávania po hard forku, ktoré predstavuje červený graf. Zdroj: Polygon

Z hľadiska reorganizácie siete sa zmení hlavne frekvencia pridávania blokov zo súčasných 128 sekúnd na 32 sekúnd.

Ekosystém Polygon je celkovo považovaný za projekt s veľkým potenciálom. Podľa portálu AMBcrypto môže tento blockchain v budúcnosti položiť základy finančného a platobného sektora pri využití blockchainovej technológie. Dopomôcť mu k tomu má aj konsenzus Proof of Efficiency, ktorý okomentoval výskumný blockchainový portál Decipher.

Oddelením vytvárania blokov sa odstraňuje aukčný proces, a preto umožňuje efektívnejšiu a decentralizovanejšiu produkciu rolovacích blokov, čo však stále sprevádzajú určité problémy. Je to však na dobrej ceste,” uvádza sa v správe.

Sieť spravuje natívny token MATIC, ktorý sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 0,968 dolárov.

Viac si môžete prečítať v našom článku: Ekosystém Polygon môže tento rok vystreliť: toto sú hlavné dôvody