Analýza na kryptomenu Dogecoin
Analýza na kryptomenu Dogecoin, zdroj: shutterstock.com/pakie

Dogecoin po pondelkovom nárazovom pohybe o 40 % výrazne stratil na hodnote. Prečo prišiel tento pokles a kde sa môžeme zastaviť a odraziť? Pripravili sme analýzu aktuálnej situácie na trhu.

Prečo prišiel veľký cenový pohyb?

Za posledným veľkým rastom je hlavne ohlásenie Elona Muska, v ktorom avizoval, že kúpil podiel spoločnosti Twitter, kde zároveň chce pridať platbu cez dogecoiny. Cena počas pondelka okamžite narástla o 40 %. Tento extrémny pohyb nie je prvý. V minulosti viackrát po rôznych správach Elona Muska reagovali kryptomeny ako Bitcoin a hlavne Dogecoin veľkým pohybom.

Do niekoľkých dní sa ale cena vrátila na pôvodne hodnoty. Väčšinou išlo iba o špekulatívne pohyby na danú udalosť, oznámenie či fundament. V tomto prípade by som bol rovnako skeptický. Pokiaľ bude celý kryptomenový trh pokračovať v poklese, pôjde dole aj Dogecoin. Prípadne spoločne s ostatnými kryptomenami začne rásť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čo očakávať od kryptomeny Dogecoin?

Analýza kryptomeny Dogecoin
Analýza kryptomeny Dogecoin, zdroj: tradingview.com

Už teraz sa cena vrátila na priemerné hodnoty, na ktorých bola počas celého tohto mesiaca. Na hodnote 0,14 USD je dôležitý support, na ktorý zatiaľ táto meme kryptomena reaguje konsolidáciou. Pokiaľ by prišiel break out tejto hladiny, tak Dogecoin môže spadnúť dokonca na ešte nižšie hodnoty ako pred začatím celého rastu. Dôležité bude hlavne sledovať koreláciu s kryptomenovým trhom. Hlavne závisí od Bitcoinu, ktorý určuje, akým smerom sa uberá takmer celý kryptomenový svet. Keďže aktuálne je väčšina kryptomien po poklese, ktorý začína slabnúť, dávam väčšiu pravdepodobnosť k rastúcemu pohybu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre