Táto kryptomena rástla, keď celý trh klesal. Aké sú dôvody?
Táto kryptomena rástla, keď celý trh klesal. Aké sú dôvody? https://www.shutterstock.com/Who is Danny

Kryptomenový trh je v červených číslach po tom, ako FED avizoval zvýšenie základných úrokových sadzieb. Väčšina veľkých kryptomien stratila aj desiatky percent, no on-chain dáta ukázali, že jedna rástla. O ktorú kryptomenu ide a predovšetkým prečo ju trh negatívne neovplyvnil?

Kryptomena TRX ignorovala prepad

Na úvod je potrebné upozorniť, že nejde o žiadny shitcoin. Reč je o kryptomene Tron (TRX), o ktorej sme vás informovali dávnejšie v článku Tron narástol o 17 %: Spoločnosť ohlásila stablecoin USDD ako konkurenciu UST! Tron je decentralizovaný blockchain, ktorý vytvorila nadácia Tron Foundation v roku 2017. Pôvodne fungoval na sieti Etherea (ERC-20), neskôr prešiel na vlastný blockchain. Ide o vysoko úspornú sieť, ktorá funguje na algoritme delegovaného Proof of stake (skratka dPoS). Tron má vysokú priepustnosť a transakcie sú bez poplatkov, čo je jeden z veľkých benefitov siete.

Počas súčasného prepadu na kryptomenovom trhu sa token TRX držal veľmi dobre. Analytická spoločnosť Messari o výkonnosti Tronu napísala:

TRON (TRON) bol v rámci sektora jednoznačne najvýkonnejším subjektom, keďže sa začiatkom týždňa odpútal od skupiny a svoju výkonnosť si udržal až do konca. Token TRON ukončil týždeň s výnosom 14,8 %.“

Messari porovnávala výkonnosť kryptomeny Tron s ostatnými top projektmi zo sektoru inteligentných zmlúv ako Ethereum, Avalanche, Cardano, Solana či Terra. Tie zažili dvojciferné prepady a ukončili týždeň v mínuse. Rozdiel vo výkonnosti možno vidieť v grafe nižšie.

Výkonnosť TRX podľa Messari
Výkonnosť TRX podľa Messari. Zdroj: Messari

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Masívna aktivita používateľov siete Bitcoinu – chystá sa niečo?

Prečo Tron rastie?

Dôvody, prečo kryptomena Tron rastie, sú rôzne. Predovšetkým to však vyzerá tak, že nové správy o spustení decentralizovaného stablecoinu USDD oživili záujem o projekt, ktorý už nejaký ten čas nebol v epicentre pozornosti. Zakladateľ projektu Justin Sun si predsavzal pretransformovať projekt viac na obraz kryptomeny LUNA nadácie Terra. Tá vytvorila najznámejší decentralizovaný stablecoin UST, ktorý vzniká spaľovaním tokenu LUNA.

Emitovanie stablecoinov USDD nadácie Tron bude fungovať na rovnakom princípe. Tron sa chystá zabezpečiť svoj stablecoin finančnou rezervou vo výške 10 miliárd dolárov. Mintovanie USDD začalo 5. mája, čo sa premietlo aj do ceny. Token TRX  dňoch od 4. mája narástol o vyše 27 %, čím prekonal svoju konkurenciu.

Čítaj ďalej: Hrozba recesie rastie: na čo sa treba pripraviť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre