Polkadot bude opäť rásť
Polkadot bude opäť rásť. Zdroj: shutterstock.com/Jes2u.photo/Vector-3D

Polkadot (DOT) od začiatku roka dosiahol rastúci trend v hodnote 85 % len za 50 dní a oficiálne vstúpil do fázy akumulácie, po ktorej by mal nastať bullrun. Nedávna korekcia na kryptomenovom trhu podľa TradingView spôsobila, že krátkodobo ceny všetkých kryptomien klesli. Je možné tento pád využiť na dokúpenie ďalších mincí?

V čase písania článku sa DOT obchoduje stále 88 % pod svojim historickým maximom. Napriek tomu posledné oživenie zo začiatku roka, signalizuje zmenu sentimentu držiteľov tejto známej kryptomeny. Aj keď sa cene podarilo zaznamenať silný rastúci trend, vyššie lokálne maximum nebolo sformované.

To znamená, že potvrdenie rastúceho trendu z dlhodobého hľadiska nenastalo a graf sa ocitol vo fáze akumulácie. Ak sa cene podarí prelomiť rezistenciu na hladine 7,40 dolárov, pravdepodobne nastane zvýšená volatilita a DOT bude smerovať na 9,40 dolárov, kde sa nachádza ďalší bod kontroly.

Polkadot v krátkodobej korekcii
Polkadot v krátkodobej korekcii. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Polkadot ako investičná príležitosť?

Ak by sme uvažovali nad vyššie spomenutým bullish signálom, predstavovalo by to zhodnotenie ceny DOT o ďalších 42 %. Najprv ale kryptomeny musia nájsť dno krátkodobej korekcie, ktorá, zdá sa, je reverzná a bude istú dobu trvať. Krátkodobí januároví držitelia ziskov totiž začínali vo väčších objemoch vyberať zisky a sú vyčerpaní. V prípade, že sa zaujímate o ďalšie kryptomeny, ktoré majú vysoký potenciál zhodnotenia, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

Uprostred oživenia Polkadotu prichádza Santiment so správou, že sieť si udržala vedúcu pozíciu v oblasti vývojárskych aktivít. Podľa spoločnosti CryptoGlobe, Polkadot dokonca zaznamenal nárast počtu aktívnych používateľov o 300 % v dôsledku nedávnej korekcie.

Údaje z CoinMarketCap ukazujú, že Polkadot sa nachádza na 12. mieste v rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, ktorá dosahuje úroveň 7,6 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania stúpol na hladinu 371,4 milióna dolárov.

Prečítaj si tiež: Ticho pred búrkou? Väčšina bitcoinov v tichosti spí