Onecoin kryptokráľovná údajne zavraždená
Onecoin kryptokráľovná údajne zavraždená. Zdroj: shutterstock.com/360b/LightField Studios

Zakladateľka najväčšieho kryptomenového podvodu Onecoin, Ruja Ignatova, bola podľa najnovších zistení zavraždená v Grécku hneď rok po jej zmiznutí. Podľa správy News Bitcoin, k vražde došlo na jachte v Iónskom mori, pred viac ako 4 rokmi.

Onecoin bola najväčšia Ponziho schéma na kryptomenovom trhu, ktorá sa dostala počas svojej expanzie aj na Slovensko. Údajne disponovali algoritmom, ktorý mal zabezpečiť pravidelné zisky, no v skutočnosti vyplácali starých investorov prostredníctvom kapitálu, ktorý do projektu vkladali nováčikovia.

Následne sa mnohí na tejto vlne snažili zviesť a odporúčali údajne bezrizikovú investíciu svojmu okoliu. Motiváciou ale nebolo poskytnúť tip na zbohatnutie, ale získanie provízie za vstup novej, nič netušiacej obete. Verte alebo nie, mnoho ľudí naletelo a uverili, že niekto im poskytol stroj na peniaze bez práce. Výsledkom boli ukradnuté 4 miliardy dolárov, z ktorých 1,7 miliardy bolo úspešne vrátených v trestnom konaní v Číne.

Na obrázku nižšie si môžete pozrieť ako vyzerala časť platformy vtedajšieho podvodu s názvom Onecoin. Mnohí si určite spomenú na kalkulačky, ktoré sľubovali nepredstaviteľné zisky. Onecoin ale ani zďaleka nie je jediný podvod. O tých najväčších sa môžete dočítať v článku Pozor, toto sú najhoršie kryptomenové podvody. Ako sa nenechať okradnúť.

Platforma OneCoin
Platforma OneCoin. Zdroj: blogspot.com
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Je kryptokráľovná stále nažive?

Ruja Ignatova má byť údajne od novembra 2018 mŕtva. Správa informátora, ktorá sa našla v bezpečnostnej schránke v dome zastreleného bulharského šéfa oddelenia kriminálnej polície naznačuje, že vražda bola vykonaná na príkaz drogového bossa a jej telo bolo hodené na dno mora.

Kryptokráľovná s bulharským pôvodom bola naposledy videná 25. októbra 2017 na letisku v Aténach. Dodnes je hľadaná Interpolom, Eorupolom aj FBI. Spoluzakladatelia podvodu už boli odsúdení a priznali sa k obvineniam. Nedávno sme vás informovali o tom, že Ignatovej poloha bola odhalená, čo by vyvrátilo tvrdenie, že je mŕtva. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Okradla ľudí o 4 miliardy dolárov v kryptomenách – FBI zistila polohu kryptokráľovnej.

Mohlo by ťa zaujímať: Anketa – Sú kryptomeny podvod, alebo budúcnosť bankovníctva? Takto to vnímajú Slováci