Grindr narástol o 680 percent
Grindr narástol o 680 percent. Zdroj: Shutterstock.com/Volodymyr TVERDOKHLIB

Akcie spoločnosti Grindr sú dôkazom, že aj na akciovom trhu sú niekedy astronomické rasty reálne, ako pri kryptomenách. Spoločnosť Grindr sa nedávno zlúčila s Tiga Acquisition Group v obchode v hodnote 2,1 miliardy dolárov. Ide o sociálnu sieť a online zoznamovaciu aplikáciu zameranú na LGBTQ komunitu. Na trh bola uvedená v roku 2009 a odvtedy sa stala najväčšou mobilnou aplikáciou komunity.

Ako vidíme na grafe nižšie, cena Grindr vyskočila na hodnotu 70 dolárov za akciu 18. novembra hneď po oznámení obchodu. V čase písania článku sa cena dostala na úroveň 36,25 dolára a tým vymazala polovicu predošlého rastu. Zdá sa, že počiatočný hype skončil, no cena je stále veľmi vysoko v porovnaní s predošlým týždňom.

Akcie Grindr
Akcie Grindr. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Grindr narástol ako meme minca

Ďalším dôvodom nárastu bol aj nízky objemy akcií (500 000) v pomere k vysokému záujmu o spoločnosť. Medzi ďalšie akcie, ktoré zaznamenali slušný denný zisk, patrí farmaceutická spoločnosť PaxMedica, ktorej akcie v rámci denného obchodovania získali 36,8 %. Trojicu najviac výkonných akcií uzatvára spoločnosť YTRA s nárastom 33 %.

Na podobné nárasty sú navyknutí zväčša investori na kryptomenovom trhu. Prudký nárast akcií Grindr pripomína rastúci trend meme mincí ako DOGE alebo SHIB. Tieto mince dokázali vytvoriť zhodnotenie vyše 10 000 %.

Rast meme mincí bol spôsobený predovšetkým špekulatívnymi investormi, ktorí akumulovali počas pandémie. Ekonomické podmienky viedli k rekordným objemom obchodov poháňaných aplikáciami ako Robinhood. Podľa údajov za rok 2020 narástol počet daňových poplatníkov investujúcich do kryptomien v danom roku o približne 149 % v porovnaní s rokom 2019.

Pokiaľ vás akcie spoločnosti Grindr zaujali, po nedávnom parabolickom raste je potrebné počkať na stabilizáciu cenového vývoja. Z dlhodobého hľadiska môže spomínaný obchod spôsobiť rastúci trend, ale najprv sa trh musí spamätať z počiatočného hypu.

Mohlo by ťa zaujímať: Tieto spoločnosti najviac zasiahne kolaps FTX. Máte v nich svoje peniaze?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance