Bitcoin stráca silu
Bitcoin stráca silu. Zdroj: Shutterstock.com/MP Art

Bitcoin sa zatiaľ drží na dôležitej podpore, ktorú predstavuje cena 16 000 dolárov. Podľa analytikov stráca vlajková kryptomena silu, a preto môžeme očakávať pokles.

Dokáže Bitcoin udržať dôležitý support?

21. novembra sa BTC prepadol pod úroveň 16 000 dolárov. V jednom momente sa dokonca obchodoval s cenou 15 477 dolárov. Prelomenie tejto kľúčovej úrovne môže byť predzvesťou ďalšieho poklesu. Populárny obchodník so pseudonymom Moustache očakáva ďalšie prelomenie, ktoré by sa mohlo zastaviť na úrovni 15 150 až 15 250 dolárov, kde by mohli investori začať vo veľkom nakupovať. V čase písania tohto článku sa BTC obchodoval na úrovni 16 012 dolárov.

Podobný scenár očakáva aj ďalší renomovaný obchodník, ktorý je známy pod prezývkou Kaleo:

K významnej zmene by mohlo prísť pri prelomení klesajúceho trendu s využitím indikátora HTF na vyšších časových rámcoch.“

Prečítaj si tiež: Peter Schiff prekvapil: „Tether môže dosiahnuť masívny nárast kapitalizácie a nasledovať bude Bitcoin“

Tento masívnejší pohyb smerom nahor by však s určitosťou Bitcoin nevystrelil na nové historické maximum. Kaleo očakáva nárast na 30 000 až 40 000 dolárov.

Nové ATH tento obchodník očakáva až na prelome rokov 2024 a 2025. Dosiahnutie tohto scenára však bude veľmi náročné. Analytici zo spoločnosti TradingShot predpokladajú, že sa v prípade BTC tvorí dno, ktoré by v máji 2023 mohlo priniesť ukončenie korekcie a začiatok nového dlhodobého rastúceho trendu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance