Výskum naznačuje, že Satoshi Nakamoto založil aj Monero

0

Satoshi Nakamoto je pseudonym, ktorý pozná vari každý človek z krypto-komunity. Mýtmi opradený zakladateľ Bitcoinu aj po jedenástich rokoch uniká a nikto nevie, o koho vlastne ide. Dáva však zmysel, že by Satoshi počas svojej kariéry vytvoril iba jednu kryptomenu?

Ani nie. Je dosť možné, že zakladateľ Bitcoinu má na rováši aj zrod ďalších coinov. Nový výskum publikovaný spoločnosťou Monero Outreach naznačuje, že by jedným z nich mohlo byť práve anonymné Monero.

Monero sa zrodilo v roku 2014 a adresovalo mnoho problémov, ktoré práve v tom čase zaťažovali Bitcoin. Satoshi už v roku 2010 na blogposte fóra BitcoinTalks písal, že Bitcoinu chýba anonymita.

Prečítajte si: 3 dôvody, prečo kríza pomôže Bitcoinu dobyť svet!

Podobnosti medzi whitepapermi

Monero whitepaper, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2012 potom používal množstvo konceptov, termínov a slovných spojení, ktoré sa vyskytli v tomto poste. Zakladateľ Monera – Nicolas van Saberhagen (pseudonym, podobne ako Satoshi Nakamoto) – v ňom využil napríklad „Ring Signatures“ a „Stealth Addresses“, ktoré uchovávajú anonymitu odosielateľov XMR tokenov.

Monero tiež vyriešilo problém s maximálnou veľkosťou BTC blokov a upravilo Proof of Work algoritmus tak, aby bol mining dostupnejší väčšiemu množstvu ľudí. Zatiaľ čo na ťažbu Bitcoinu sú potrebné ASIC minery, Monero sa dá minovať pomocou grafických kariet či klasických procesorov.

Bitcoin a jeho forky teraz zažívajú krízové obdobie: Najväčší prepad obtiažnosti od roku 2011! – Mineri kapitulujú s ťažbou forkov

Satoshi Nakamoto mal všetky dôvody, aby vytvoril Monero

Hlavným argumentom však je, že Satoshi Nakamoto mal všetky dôvody na to, aby vytvoril Monero. Ide o objektívne lepšie fungujúcu kryptomenu. Disponuje funkciami, ktoré Bitcoinu aj po jedenástich rokoch chýbajú a sú zdrojom veľkých hádok a rozkolov v komunite.

Monero je v súčasnosti najviac využívaným coinom na darkwebe, kde sa cení sloboda a anonymita. Má relatívne malú, no oddanú komunitu. Mnohí už teraz tvrdia, že ak Satoshi skutočne vytvoril Monero, je to jeho najväčšie dielo.

Nakoniec ostáva dodať – aj keď je pravda, že Satoshi vytvoril Monero, pravdepodobne sa to nedá s istotou dokázať a drvivá väčšina BTC aj XMR komunity to nikdy neprijme.

A aký je váš názor?

Je možné, že Satoshi Nakamoto vytvoril Monero?

View Results

Loading ... Loading ...

FED dáva najlepší dôvod na nákup Bitcoinu – 6,2 BILIÓNOV dolárov vstúpilo do obehu

Zdroj:
bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre