Ethereum 2.0
Ethereum 2.0. Zdroj: Shutterstock, 4K_HEAVEN

Informácie okolo Ethereum 2.0 a prechodu na Proof of Stake sa opäť dočkali aktualizácie. Sieť pred nedávnom aktivovala dôležitý Merge v interoperabilnom Devnete. Prečo je táto informácia dôležitá si preberieme v tomto článku.

Môže ťa zaujímať: Množstvo ETH v držbe baníkov dosahuje najvyššiu úroveň od roku 2016

Ethereum 2.0 Merge

Informácia o novej aktualizácii prišla od vývojára a výskumníka sieti ETH, Bena Edgingtona. Ten prezradil, že ide o zásadný krok a významný míľnik. Sieť je teda opäť bližšie k prechodu na model Proof of Stake.

Devnet je v podstate interoperabilný, teda dokáže spolupracovať s implementáciami ETH 2.0. Fanúšikovia tak budú môcť vykonávať rôzne experimenty pri prechode na nový model.

Prečítaj si tiež: Inflácia nebezpečne rastie – inštitucionálni investori uprednostňujú Bitcoin pred zlatom!

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Ako definovať Merge?

Ide v podstate o aktualizáciu, ktorá nahrádza konsenzus Proof of Work novým modelom Proof of Stake. Takže ide o veľmi významnú aktualizáciu.

Veľa fanúšikov Etherea je voči tomuto prechodu skeptických, keďže sa termín neustále posúva. Táto udalosť však výrazne urýchli celý proces. Aktuálne sa teda uvádza termín 1. alebo 2. štvrťrok 2022.

Medzičasom sme sa dočkali aj ďalšej informácie o dôležitej aktualizácií s názvom Altair. Dátum bol oznámený na 27. október. Táto aktualizácia sa bude zaoberať ekonomickou logikou ETH 2.0.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre