[PREHĽAD TRHU] Červená streda – Korekcia Bitcoinu poslala trh do voľného pádu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Dnešný prehľad bude kratší než zvyčajne. V čase písania tohto článku sa trh chová podľa očakávania. Včera som upozorňoval na možnú korekciu Bitcoinu a testovanie hranice 7000 $ – a už sme tam. Altcoiny tento pohyb poslal do hlbokého pádu. Bitcoin retracement dosiahol necelých 5 %, zatiaľ čo priemerný pokles hodnoty altcoinov v TOP100 je ~12 %. 

Zatiaľ ideme podľa plánu

Takto vyzerá dnešná korekcia BTC. 4h sviečky – dáta z burzy Bitfinex.

4h BTC-USD - Bitfinex

4h BTC/USD – Bitfinex

Bitcoin sa zatiaľ chová úplne ukážkovo a poslušne sleduje scenár, ktorý v pondelok vyšiel traderom na Trading11.com. Podľa technickej analýzy sme sa mali dostať na 7370 $ a následne korekčným pohybom otestovať 7000 $. Celú analýzu nájdete tu. Do tohto článku priložím iba graf:

03.09.18-Bitcoin

Dlhodobejšiu predpoveď nájdete v analýze zo včera.

Oplatí sa nakupovať?

Prečítali ste si včerajší prehľad trhu, nastavili stoplossy a teraz máte na burze kopec fiatu? V tom prípade určite chcete vedieť, či sa oplatí nakupovať, resp. čo nakupovať? Bitcoin či altcoiny?

To všetko záleží na reakcii BTC na technickej hladine 7000 $. Pokiaľ tento support nevydrží tlak predávajúcich, môžeme sa pripraviť na ďalší prepad. Teoreticky možno až ku 6500 $. To pravdepodobne bude mať za následok skončenie daily uptrendu a následné testovanie dlhodobého supportu na 6000 $.

Ak však Bitcoin nepadne pod 7000 $, bude to signál na ďalšie nákupy. V tom prípade sa opýtajte sami seba. Stačia vám konzervatívne zisky z rastu BTC, alebo chcete svoje portfólio diverzifikovať do kryptomien s vyššou volatilitou? Vyššia volatilita = vyššie zisky, ale aj vyššie riziko. V žiadnom prípade si nezabudnite nastaviť stoploss (ak neviete ako sa nastavuje stoploss, asi by ste nemali obchodovať).

Nakoniec by som vašu pozornosť rád upriamil na tento článok:

Peňaženka so 110 000 BTC začala býť aktívna, chystá sa výpredaj?

Rekordmani z TOP100

Úplne nakoniec sa pozrime na víťazov a loserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top5 alts

Najstratovejšie altcoiny

low5 alts