Elon Musk kúpil Twitter.
Elon Musk kúpil Twitter. Zdroj: Shutterstock.com/Sergei Elagin

Generálny riaditeľ Tesly a SpaceX, Elon Musk, 27. októbra kúpil Twitter za 44 miliárd dolárov a dokončil prevzatie spoločnosti po niekoľko mesačných dohovoroch. Elon Musk je známy aj svojím postojom voči kryptomenám, čo by platformu mohlo priamo ovplyvniť.

Posledný bullrun sa okrem iného vyznačoval aj rastom meme coinov, ako sú napríklad Dogecoin alebo Shiba Inu. Musk často tweetoval práve o Dogecoine, ktorý okamžite reagoval na spotovom trhu a raketovo rástol. Mnohí ale považujú toto správanie za manipuláciu s cenou, čo vyústilo do kritiky Elona Muska.

Vo všeobecnosti by sa Twitter mohol viac prepojiť s kryptomenami vrátane použitia blockchainu na zníženie prítomnosti botov. Táto téma navyše podnietila právnu vojnu medzi Muskom a spoločnosťou, ktorá ohrozovala akvizície.

Twitter a kryptomeny
Twitter a kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Twitter s novou víziou

Elon Musk je zástancom slobody prejavu, čo by mohlo znamenať zrušenie zákazov Twitteru voči niektorým používateľom. Táto pozícia by ho mohla prepojiť s mnohými fanúšikmi kryptomien a decentralizovaných blockchainov, o ktorých Musk v minulosti diskutoval. Cieľom je zníženie spamu a podpora slobody prejavu, hoci vyhlásil, že twitterový blockchain nie je možný.

Budúcnosťou ale môže byť aplikácia, ktorá by rozšírila Twitter o správy, platby, hry a ďalšie funkcionality, ktoré budú prepojené s kryptomenami. Na zváženie je aj NFT trh, no tejto oblasti sa v minulosti Musk skôr vyhýbal.

Jedna vec je ale istá. Prevzatie Twitteru Muskom znamená novú víziu pre sociálnu sieť. Twitter smeruje do budúcnosti s cieľom zohrať dôležitú úlohu v oblasti webu 3.0 a rozšíriť používanie a prijatie blockchainu a kryptomien, uviedol vo vyhlásení zakladateľ a generálny riaditeľ Binance, Changpeng Zhao. Binance bola potvrdená ako akciový investor pri Muskovej akvizícii Twitteru.

Mohlo by ťa zaujímať: Američania by sa mali pripraviť na nedostatok peňazí a bolestivú recesiu, varujú Ray Dalio a Jamie Dimon

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance