Táto známa kryptomena sa môže stať mŕtvou
Táto známa kryptomena sa môže stať mŕtvou. shutterstock.com/Natanael Ginting a shutterstock.com/Anastasiia Skorobogatova a freepik/flaticon

Solana sa zaradila vďaka nedávnemu prepadu medzi najstratovejšie kryptomeny s vysokou kapitalizáciou. Sieť zažíva existenčné problémy a trhová cena neustále stráca hodnotu. Podľa portálu Coinedition je pravdepodobné, že v ďalšom cykle upadne do zabudnutia podobne ako EOS a bude len prežívať.

EOS vznikol počas ICO obdobia v polovici roka 2018 a bol nazývaný zabijakom Etherea (tzv. Ethereum killer). Jeho časy slávy ale rýchlo pominuli a v poslednom bullrune si naň nikto nespomenul. Podobný osud by mohla zažiť aj Solana, keďže jej sieť je na pokraji kolapsu, ako sme vás nedávno informovali.

Hlavný dôvod, prečo Solana utrpela, je, že ju firma Alameda Research čerpala z prostriedkov zákazníkov skrachovanej burzy FTX. Po tejto udalosti by držitelia mali brať na vedomie, že Solana už nikdy nemusí prekonať svoje historické maximum dosiahnuté 8. novembra 2021 na úrovni 267 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Upadne Solana do zabudnutia?

Ako vidíme na grafe nižšie, minca SOL sa podľa údajov z TradingView obchoduje na cene 11,23 dolárov a nachádza sa o viac ako 95 % nižšie oproti historickému maximu. Solana čelila problémom už v minulosti pred krachom burzy FTX a výpadky siete šírili medzi investormi zlú povesť. Mnohí považujú trh NFT za svetlú stránku Solany, no je nepravdepodobné, že to bude pri rastúcej konkurencii stačiť.

SOL/USD
SOL/USD. Zdroj: TradingView

SOL sa naposledy obchodoval na rovnakej cene vo februári 2021. Trhovej cene v podstate nič nebráni dostať sa až na hlavný support 2,50 dolára. Transakčné objemy začínajú až od 4 dolárov a cena v súčasnosti nemá žiadny bližší support.

Solana sa v čase písania článku nachádza na 16. mieste podľa trhovej kapitalizácie na stránke Coinmarketcap a dosahuje 4,1 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania tiež prudko klesá a dosahuje 132 miliónov dolárov. Zdá sa, že upadnutie Solany do zabudnutia bude spôsobené skôr fundamentálnymi správami, zatiaľ čo technická analýza nesignalizuje žiadny blízky support.

Mohlo by ťa zaujímať: Záchrana pre kryptomenu Solana? Projekt spúšťa podľa analytika niečo naozaj veľké