[Správy] Winklevoss stablecoin je významnejší než Bitcoin ETF • Austrália – počet držiteľov kryptomien prudko stúpol a ďalšie novinky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Winklevoss stablecoin je významnejší než Bitcoin ETF • Austrália – počet držiteľov kryptomien prudko stúpol • Singularity-X oficiálnym providerom kryptodát pre Reuters • SEC podniká kroky proti dvom kryptospoločnostiam • 9 z 10 altcoinov obsahuje 80 % ukradnutého kódu • Laureáti Nobelovej ceny pomôžu kryptopriemyslu

Winklevoss stablecoin je významnejší než Bitcoin ETF

Americká kryptoburza Gemini vydala stablecoin, ktorý by mohol ovplyvniť trh viac ako Bitcoin ETF. Vyhlásenie spoluzakladateľa Gemini Tylera Winklevossa:

“Gemini dollar (GUSD) spája bonitu a cenovú stabilitu amerického dolára s blockchain technológiou a dohľadom regulačnými orgánmi USA, menovite Štátnym oddelením finančných služieb v New Yorku (NYDFS).”

Od roku 2017, kedy bol spustený Tether (USDT), vyvolávala legitimita stablecoinov veľmi kontroverznú diskusiu. Winklevoss zdôraznil, že spoločnosť Gemini je jasný licencovaný emitent GUSD. GUSD je prísne viazaný na americký dolár a je kontrolovaný nezávislými audítormi. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Austrália – počet držiteľov kryptomien prudko stúpol

Nový augustový prieskum uvádza, že počet Austrálčanov, ktorí v súčasnej dobe držia kryptomeny, sa od januára (kedy sa uskutočnila taká istá štúdia) takmer strojnásobil. Takmer 26 % respondentov uviedlo, že ich používajú ako sporenie na dôchodok a viac ako 33 % uviedlo, že plánujú používať digitálne meny na zaplatenie daní. Štúdia tiež zistila, že pre 80 % respondentov by bolo dobré používanie kryptomien na dennej báze.

Štúdia tiež ukázala, že okolo 65 % tých, ktorí sa zdržali nákupu kryptomien, sa tak rozhodlo urobiť, pretože bolo stále ťažké kryptomeny pochopiť. Asi 20 % uviedlo, že je to podvod, zatiaľ čo rovnaké percento jednoducho hovorí, že to bola bublina. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Singularity-X je oficiálnym providerom kryptodát pre Reuters

Burza digitálnych aktív Singularity-X (SINX) sa stala dodávateľom živých dát z kryptotrhu pre obchodnú platformu Reuters Eikon. Obchodnú platformu Eikon využívajú po celom svete veľké inštitúcie, hedge fondy, banky, veľkí obchodníci a penzijné fondy. Singularity-X dodáva platforme aktuálne tzv. live ceny BTC, LTC, ETH, ETC a NEO. Obchodníci majú prehľad nielen o aktuálnych cenách, ale aj o Open, High, Low a Last trade.

“Teší nás, že sme sa tak zaradili k burzám, ktoré sú tvorcami trhu a profesionálna verejnosť má aj vďaka nám prehľad o tom, čo sa na kryptotrhu deje,”

nechali sa počuť predstavitelia Singularity-X. K spusteniu živých dát došlo po niekoľkých týždňoch testovania. Každý používateľ platformy Eikon si dnes môže stiahnuť dáta z burzy Singularity-X. Nechýbajú grafy a informácie o historických cenách. Singularity-X do budúcnosti nevylučuje možnosť prepojiť používateľov Eikonu s účtom na burze. V praxi by to znamenalo, že by veľké inštitúcie a veľkí hráči nakupovali digitálne aktíva zo Singularity-X cez terminál Eikon v prostredí, ktoré poznajú a cez obchodnú platformu, na ktorú sú už zvyknutí.

Singularity-X je burza digitálnych aktív novej generácie. Spoločnosť bola založená v roku 2018 so sídlom v EU. Ponúka jednotlivcom a inštitúciám možnosť obchodovať s digitálnymi aktívami ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Ethereum Classic, Bitcoin Cash, NEO a DASH.

SEC podniká kroky proti dvom kryptospoločnostiam

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) v utorok oznámila, že podnikla kroky proti dvom kryptospoločnostiam.

Prvá firma, Crypto Asset Management LP (CAM) z Kalifornie, sa zameriava predovšetkým na správu investičných kryptomenových portfólií a súvisiacich aktív. SEC obvinila spoločnosť Crypto Asset Management LP (CAM) z toho, že fungovala ako neregistrovaná investičná spoločnosť.

SEC začala konať aj proti druhej kryptofirme – Tokenlot LLC, založenej v Michigane, označovanej ako “ICO Superstore”.

Toto je prvá akcia SEC proti neregistrovaným maklérom, predajcom a kryptomien po tom, ako v roku 2017 varovala, že tí, ktorí ponúkajú a predávajú digitálne cenné papiere, musia dodržiavať federálne zákony o cenných papieroch. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

9 z 10 altcoinov obsahuje 80 % ukradnutého kódu

Výskumníci z univerzity Xi’an Jiaotong v provincii Shaanxi v severozápadnej Číne a zástupca spoločnosti Netta Lab zverejnili, že viac ako 90 % kódu, ktorý je základom pre najmenej 4 z 5 altcoinov, je plagiátom. V správe sa hovorí, že preskúmali 488 virtuálnych mien, ktoré používajú open source kód. Zakladateľka spoločnosti Netta Lab Xie Shaoyun hovorí, že kryptopriemyslu v súčasnosti chýba skutočný prielom v inováciách:

“Mali by sme sa vrátiť k podstate, skutočne vyriešiť praktické problémy, robiť nástroje, ktoré môžu používatelia využívať a prinášať pohodlie, budovať reálnu hodnotu a použiteľnosť, prichádzať so skutočnými produktmi a podporovať rozvoj kryptopriemyslu.”

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Laureáti Nobelovej ceny pomôžu kryptopriemyslu

Spoločnosť Cryptic Labs, komerčná výskumná firma, oznámila rozšírenie svojho ekonomického poradného výboru o dvoch laureátov Nobelovej ceny – Dr. Erica Maskina z Harvardovej univerzity a sira Christophera Pissaridesa z London School of Economics.

Pissarides povedal, že blockchain zaznamenal vzrušujúci vývoj na finančných trhoch, ale stále o tom vieme málo, aby sme odporučili prechod veľkoobchodných transakčných záznamov do blockchainu.

Maskin poznamenal, že blockchain technológia je potenciálne dôležitá pre moderné hospodárstvo. Jeho záujem sa nesústreďuje na technickú, ale na ekonomickú hodnotu, ktorú môže táto technológia priniesť. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.