Waves smart kontrakty sú za dverami

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Fanúšikovia platformy Waves môžu už dlhšiu dobu sledovať, ako tento tím efektívne pokračuje v jeho veľkolepých plánoch. Teraz by nový update mohol otvoriť oči aj tým, ktorí projekt podceňovali.

Pred pár dňami bol spustený aktivačný proces, ktorý automaticky nasadí novinky na mainnet.

Ako vidíte na obrázku, najskôr prebehne softvérový update, následne hlasovanie a v poslednej fáze aktivácia. Update má prebehnúť pri bloku 1 170 000 a ten príde na rad už zajtra.

Budeme teda držať palce, aby všetko dospelo k úspešnému koncu, pretože potom sa je naozaj na čo tešiť.

Poďme sa teda pozrieť, čo Waves smart kontrakty umožnia:

Multisignature Wallet

Peňaženky s nutnosťou viacerých podpisov, ktoré nemôžu byť kontrolované iba jednou osobou. Pre uskutočnenie transakcie musia dve alebo viac strán poskytnúť svoje súkromné kľúče súčasne. Dvojfaktorová autentifikácia bude fungovať aj v tomto prípade.

Atomic swap

Atomic swapy umožňujú stranám zamieňať si kryptomeny postavené na rôznych blockchainoch dôveryhodne. Integrácia atómových swapov napríklad umožní, aby sa tokeny ERC-20 mohli obchodovať na Waves DEX (decentralizovaný exchange).

Token Freeze

Pomocou funkcie smart kontraktov budete môcť zaviesť parameter, ktorý užívateľom zabraňuje predávať alebo prevádzať tokeny z ich adresy na určitú dobu, čím takzvane ,,zmrazí” tokeny. Tento parameter je možné použiť na akýkoľvek typ transakcie.

Whitelist Voting

Funkcia pre organizovanie akéhokoľvek typu hlasovania s dopredu nakonfigurovaným zoznamom osôb/účtov, ktoré sa môžu daného hlasovania zúčastniť.

Data Oracles

Oracle je aplikácia, ktorá spája blockchainový reťazec s externým zdrojom dát.

Dve fáze implementácie smart kontraktov

Teraz sa nachádzame vo fáze RIDE, ktorá bude ovládať vyššie spomenuté funkcionality.

Na decentralizované aplikácie si ešte počkáme

Decentralizované aplikácie, založené na komplexných Turingovských smart kontraktoch, budú schopné realizovať zložité procesy na blockchaine v závislosti od rôznych podmienok. To je ale plánované pre fázu RIDEON. Prečo teda nemáme rovno Turingovské smart kontrakty? Sasha Ivanov to vysvetlil:

„Naše terajšie smart kontrakty nie sú zámerne Turingovské, aby sa predišlo nežiadúcim scenárom používania (nezmyslené aplikácie, ktoré by sieť zahltili) a zvýšila sa spoľahlivosť systému.”

„Zámerne nebudeme používateľom poskytovať možnosť vytvárať ľubovoľné funkcionality. Predtým sme vysvetlili, že sa vyhýbame konštrukciám, ktorých zložitosť nie je možné dopredu predvídať.”

Rozhovor so zakladateľom Waves

Na konci roku 2017 sme vyspovedali tiež zakladateľa Waves Sashu Ivanova. Čo predikoval na rok 2018?

Záver

Všetky tieto vylepšenia sú výsledkom neustávajúcej práce tímu Waves. Z malého projektu sa tak stáva stále viac použiteľný blockchain s veľmi pokročilými funkciami. Páči sa nám, akým tempom svoju platformu vyvíjajú a budeme držať palce pri druhej fáze smart kontraktov. Radi by sme si nejakú tú aplikáciu konečne vyskúšali.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
https://wavesplatform.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka