[Správy] Venezuela môže zamieňať Petro za kryptomeny • Denne pribudne na svete takmer sedem kryptobankomatov …

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Obyvatelia Venezuely môžu zamieňať Petro za akúkoľvek kryptomenu • Tokenom obchodovaným na DEX Tronu sa darí • Hackeri zaútočili na americký maloobchodný reťazec Target • Denne pribudne na svete takmer sedem kryptobankomatov • SEC žaluje kryptoburzu EtherDelta •

Obyvatelia Venezuely môžu zamieňať Petro za akúkoľvek kryptomenu

Venezuelský prezident Nicolas Maduro navštívil centrálu Superintendency of Cryptoassets and Related Activities (Sunacrip), aby podpísal plán týkajúci sa národnej kryptomeny Petro. V rámci návštevy úradu, ktorý zodpovedá za reguláciu všetkých činností týkajúcich sa kryptomien, predstavil obyvateľom tohto štátu nový stimul, ktorý ich má motivovať ku kúpe Petra. Ktokoľvek, kto si do 31. decembra tohto roku kúpi Petro, ho môže zameniť za akúkoľvek digitálnu menu alebo inú, medzinárodne konvertibilnú menu.

Prvé Petro coiny už pritom boli predané 29. októbra. Záujemcovia sa museli v rámci KYC štandardov identifikovať, okrem iného aj odtlačkom svojho prstu. Po splnení požiadaviek im bol vystavený certifikát o kúpe. Oficiálna peňaženka, kam by si Petro previedli, totiž stále nie je k dispozícii. Alarmujúca je aj informácia, že zatiaľ neexistujú žiadne informácie o aktivite siete, časoch potvrdzovania transakcií ani kapacite siete.

Viac sa dočítate tu: news.bitcoin.com (v angličtine).

Tokenom obchodovaným na DEX Tronu sa darí

Tokeny, ktoré majú vytvorený obchodný pár voči TRX, zažívajú na decentralizovanej burze Tronu príjemný rast. Dva z nich zaznamenali nárast 89 %, respektíve až 146 %. Konkrétne ide o WIN/TRX a Dice/TRX. Mimo nich je na tejto DEX možné zamieňať aj tokeny TronWatchMarket, CryptoChain, SEED, CryptoGuyInZA, IGG a TWX.

Úspech v podobe aktívneho obchodovania neostal bez odozvy tvorcu TRX Justina Suna, ktorý motivovaný doterajšími výsledkami vyzýva k vytvoreniu ďalších tokenov. Výberu Tronu ako platformy pre svoje projekty nahráva okrem rýchlych transakcií aj kompatibilita Tron Virtual Machine s Ethereum Virtual Machine.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Hackeri zaútočili na americký maloobchodný reťazec Target

Hackeri, ktorí sa snažia vylákať od ľudí kryptomeny, zaútočili na Twitter účet známeho amerického maloobchodného reťazca Target. V ozname, ktorý sa na zmienenom účte objavil, ponúkali možnosť zúčastniť sa tzv. „giveaway” akcie, kedy po poslaní malej sumy v BTC máte možnosť získať nepomerne vyššiu sumu BTC. Celkovo lákali až na 5000 BTC.

Aj napriek tomu, že oznam bol z Twitter účtu Targetu, ktorý má vyše 2 milióny odberateľov, pomerne rýchlo vymazaný, je možné, že niektoré obete im svoje finančné prostriedky už poslali. Za naivitu sa bohužiaľ platí a jediný výsledok takýchto rozdávaní BTC/ETH zadarmo je fakt, že nakoniec vám ostanú prázdne vrecká, respektíve peňaženky.

Viac sa dočítate tu: thenextweb.com (v angličtine).

Denne pribudne na svete takmer sedem kryptobankomatov

Podľa štatistiky, ktorú monitoruje spoločnosť Coinatmradar.com, je celosvetovo v prevádzke už takmer 4000 kryptobankomatov. Analytická stránka tiež prišla so zaujímavou štatistikou, podľa ktorej sa denne nainštaluje v priemere takmer sedem nových zariadení na nákup alebo predaj kryptomien.

Aktuálne je najviac kryptobankomatov umiestnených v Severnej Amerike (71 %). Na opačnom konci rebríčka je Afrika (0,20 %) s iba deviatimi zariadeniami tohto typu. Čo sa výrobcov týka, najväčší podiel na trhu, vyše 30 %, má Genesis Coin, za ktorým nasleduje v tesnom závese General Bytes (29,2 %).

Viac sa dočítate tu: news.bitcoin.com (v angličtine).

SEC žaluje kryptoburzu EtherDelta

Americká komisia pre cenné papiere (SEC) podala žalobu proti Zacharymu Coburnovi, zakladateľovi kryptoburzy EtherDelta. V nej ho obviňuje z neoprávneného vedenia a prevádzkovania neregistrovanej burzy. Napriek tomu, že vyšetrovanie celej kauzy stále prebieha, burza funguje v štandardnom režime.

Podľa tlačovej správy Coburn spolupracuje s SEC a je ochotný zaplatiť 300 000 dolárov ako neoprávnený zisk, 13 000 dolárov ako úrok vyplývajúci z výšky právneho odškodnenia a 75 000 dolárov ako pokutu.

Viac sa dočítate tu: ethnews.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.