[SPRÁVY] Tether nie je 100 %-ne krytý! – Cirkus okolo Brexitu musí prestať!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Dnešný deň bol skutočne bohatý na správy. Či už zo sveta kryptomien alebo z ekonomiky. Britský parlament v predchádzajúcich dňoch odmietol jediný návrh dohody na odchod z EÚ a zároveň zamietol odchod z EÚ bez akejkoľvek dohody (no deal Brexit). Spoločnosť Tether na svojom webe uvádza, že ich USDT tokeny po novom nie sú plne kryté dolármi. Ethereum sa pravdepodobne bude zase forkovať. Prejde na ASIC-resistant ťažobný algoritmus. Akciová burza v Thajsku oznámila svoje plány na vytvorenie obchodnej platformy pre kryptomeny. Burza Coinbase Pro zalistovala nový altcoin – Stellar (XLM).

Takto sa štát neriadi! – Komentár k Brexit fiasku

V poslednej dobe sa často hovorí o odchode Veľkej Británie z Európskej únie. Brexit, ako túto udalosť médiá nazývajú, však nie a nie prísť. Dátum odchodu je tu a parlament v posledných dvoch dňoch odmietol jedinú dohodu, s ktorou prišla premiérka. Zároveň však odmietli aj takzvanú “No deal” možnosť. Jediná možnosť je teda posunúť termín odchodu. Bohužiaľ, takýto prístup nevyzerá práve najlepšie. Iba z bankového sektora Londýna za posledné týždne odišli firmy a peniaze v celkovej hodnote presahujúcej jeden bilión dolárov, čo je približne 10 % bankovej ekonomiky Londýna. Väčšina bankového sektoru sa panicky presúva do Frankfurtu alebo do Amsterdamu.

Každému je jasné, že odchod Británie z EÚ bude pre krajinu katastrofálny. Takže… Kedy britskí politici nazbierajú odvahu a povedia svojim občanom, že žiadny Brexit nebude? Nechajme sa prekvapiť.

Tether (USDT) nie je plne krytý dolármi!

To sa dalo čakať. Tether – najväčší stablecoin súčasnosti s kapitalizáciou presahujúcou dve miliardy dolárov – v skutočnosti nie je plne krytý dolármi. Na stránke Tetheru sa to píše čierne na bielom:

tether 100% fake100 %-ne krytý?

“Každý Tether je vždy 100 %-ne krytý našimi rezervami, ktoré zahŕňajú tradičné meny, hotovosť a z času na čas pôžičkami od spoločnosti Tether tretím stranám, čo môže zahŕňať spriaznené entity. Každý USDT token je tiež 1-k-1 krytý dolárom, takže hodnota 1 USDT je vždy ohodnotená na 1 USD.”

V preklade – prachy máme a ak budeme musieť, tak vždy nejak naškriabeme dostatok, aby sme vyplatili držiteľov našich tokenov, ale pokiaľ ich máme my, budeme si s nimi robiť prakticky čo chceme. Požičiame ich napr. sesterskej spoločnosti Bitfinex, aby sme jej pomohli. Nebojte sa, takto to robíme od začiatku a nikdy nenastal problém! Teda… taký problém, ktorý by sme nezvládli. Verte nám!

A teraz vážne. Máme sa čoho obávať? Pravdepodobne nie. Frakčné rezervy používajú aj isté inštitúcie, ktorým tak dlho dôverujeme – naše banky! Na druhej strane, kryptomeny vznikli preto, aby sme sa odpútali od tohto, inherentne chorého a nestabilného peňažného systému.

Ethereum ProgPow dostal zelenú od komunity!

Prakticky od predstavenia ETH ASIC mineru od spoločnosti Bitmain sa komunita okolo tejto kryptomeny háda o to, či je nutné prejsť na nový ťažobný algoritmus. Ethereum je známe ako kryptomena, ktorá sa (okrem iného) ťaží na grafických kartách a GPU mineri sa na neho spoliehajú ako na prakticky jediný veľký coin s touto kvalitou (druhé Moneru je cca 15-20x menšie).

ASIC minery od Bitmainu od samého začiatku robili GPU minerom vrásky na tvári a okrádali ich o zisky. Preto sa iste nebudete čudovať, že 94 % ETH siete hlasuje v prospech prechodu na ProgPow – ťažobný algoritmus, ktorý by Ethereum zase raz zabezpečil ASIC-rezistenciu.

Viac o ProgPow nájdete tu.

Thajská burza akcií plánuje krypto-burzu!

Thajská burza akcií (SET) dnes oznámila, že v roku 2020 plánuje vytvoriť novú burzu, na ktorej bude svojim klientom ponúkať obchodovanie s kryptomenami. Táto správa prichádza v čase, keď finančné inštitúcie po celom svete avizujú svoje plány na vstup do krypto-sektoru. Spomenúť môžeme napríklad Bakkt od ICE, Bitcoin Custody od Fidelity, krypto-indexy od NASDAQ-u, BTC ETF od CBoE alebo sériu kryptomenových služieb, ktoré v poslednej dobe predstavili inštitúcie zo Švajčiarska a Lichtenštajnska.

Burza Coinbase Pro zalistovala Stellar (XLM)

Spoločnosť Coinbase v poslednej dobe na svoju platformu pridáva jeden coin za druhým. Dnes svojim klientom umožnila obchodovať s kryptomenou Stellar (XLM). Zdá sa, že Coinbase zrýchľuje tempo. Niet sa čomu čudovať, veď CEO Coinbasu už dávnejšie avizoval, že pozornosť jeho firmy sa bude stále viac zameriavať na obyčajných ľudí a tí chcú veľa coinov. Pozrite sa na najväčšiu súčasnú kryptoburzu Binance! Na nej môžete obchodovať stovky kryptomien!

Viac info nájdete tu.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/oficialne-predstavujeme-vam-nas-novy-web-buducu-cesko-slovensku-titulku-pre-kryptomeny/