[KRÁTKA SPRÁVA] Coinbase Pro pridáva obchodovanie s novým altcoinom – Práve prebieha pumpa

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Burza Coinbase Pro dnes oznámila, že zákazníkom na svojej platforme umožní obchodovať altcoin Stellar (XLM). Táto správa prišla vcelku nečakane a reakcia na seba nenechala dlho čakať. Podľa dát na stránke KMcap priemerná cena XLM stúpla o ~8%.

Krypto-špekulanti sa v tomto prípade očividne riadia heslom “buy the rumor, sell the news.” Obchodovanie Stellaru totiž na Coinbase ešte nezačalo. Kryptomenová komunita však už preventívne nakupuje. Dnešné volume na trhu s XLM dosahuje $181 miliónov.

Zalistovanie Stellaru na CB Pro bude, podobne ako pri XRP, prebiehať vo fázach. Momentálne sa nachádzame v prvej fáze, kedy Coinbase Pro prijíma vklady na XLM účet. Následne bude možné tvoriť limitné objednávky na nákup a predaj. Potom sa otestuje matching engine, ktorý vyplní všetky limitné objednávky tak, aby bol orderbook konzistentný (zn na jednej strane limitné nákupy a na druhej strane limitné predaje). V poslednej fázi sa aktivuje funkcia market a začne sa obchodovať. Ak všetko pôjde podľa plánu, bude to už dnes.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/oficialne-predstavujeme-vam-nas-novy-web-buducu-cesko-slovensku-titulku-pre-kryptomeny/