[PREDIKCIA] Vysvetlenie včerajšej predikcie – Je toto najlepšia šanca pre Bitcoin?

8
bitcoin

Včera som na Kryptomagazine publikoval špekulatívny článok s grafom a výzvou k diskusii. V našom chate na KMcap-e ste sa k nemu vyjadrili a teraz je rad na mne, aby som vysvetlil svoju teóriu. Jedným dychom však dodávam, že toto je skôr iba myšlienkový experiment. Ja osobne si myslím, že Bitcoin dosiahne 6000 $ najskôr na konci jesene 2019.

Disclaimer/ Dúfam, že je jasné, že tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo, a ak podľa neho budete obchodovať a prerobíte, je to vaša chyba. Jedna analýza má prakticky nulovú výpovednú hodnotu. Pri obchodovaní treba dané aktívum analyzovať pravidelne a priebežne meniť svoje predikcie a predpoklady na základe aktuálnych dát a diania na trhu. AK máte záujem o takúto službu, navštívte túto stránku.

Graf

1W BTC/USD - Bitfinex
1W BTC/USD – Bitfinex

Btw/ Tento graf nebol inšpirovaný analýzami z Trading11.

Čo ma teda viedlo k publikovaniu tohto grafu? Nuž, ako som spomínal včera v článku, tieto čiary a technické úrovne mám nakreslené už niekoľko mesiacov a Bitcoin ich zatiaľ rešpektuje. Poďme si teda rozobrať, čo vidíme na grafe.

Klesajúci obchodný kanál

V prvom rade tu máme veľmi dôležitú formáciu trading kanál, ktorá je tvorená dvoma trendovými líniami. Spodná hrana kanálu pôsobí ako support, ktorý zaisťuje Bitcoin pred ďalším pádom. Vrchná hrana toto aktívum zase obmedzuje zhora.

Klesajúci klín

V kanáli sa však nachádza ešte jedna trendline, ktorá je mimochodom dôležitejšia, než spomínaná vrchná hrana. Táto trendline je tvorená postupne sa znižujúcimi lokálnymi vrcholmi a zdá sa, že Bitcoin ju zatiaľ akceptuje. Momentálne ju opäť testujeme a bude veľmi zaujímavé sledovať reakciu. Každopádne sme v naozaj nebezpečnej blízkosti tejto trendline a podľa mňa ostáva jediný logický pohyb, a to pohyb dole.

Táto trendová línia zároveň tvorí spolu so spodnou hranou zostupného trendového kanálu formáciu klesajúci klín.

Rezistencia na 5800 – 6500 $

V grafe si ďalej môžete všimnúť farebný pás v intervale 5800 – 6500 $. Toto je presne ten support, od ktorého sa Bitcoin niekoľkokrát odrazil predtým, než ho koncom novembra prerazil. Po tomto preraze sa z neho stala silná rezistencia a prejsť cez ňu rozhodne nebude jednoduché. Testovať ju môžeme teoreticky až do konca roka.

Táto rezistencia pôvodne vznikla na jeseň 2017, kedy s ňou Bitcoin asi mesiac zápasil a poriadne ju z oboch strán otestoval.

Kľúčová rezistencia na 4200 – 4500 $

Nakoniec tu máme rezistenciu, ktorá nás tento rok strašne obmedzuje v postupe smerom hore. Bitcoin si s ňou očividne nevie rady. Táto rezistencia je pre nás kľúčová. Vznikla v septembri 2017 tesne po tom, čo Čína zakázala obchodovanie s kryptomenami na svojom území. Bitcoin s ňou mal obrovské problémy a teraz sa história opakuje.

Môže vás zaujímať:

(článok pokračuje pod odkazom)

Peňaženka pre Samsung Galaxy S10 nebude podporovať Bitcoin – Dôvody?

Čaká nás prudký pohyb smerom dole

Teraz je načase vysvetliť, prečo si myslím, že v priebehu marca, možno v prvej polovici apríla, nastane ďalší veľký dump. Mám na to niekoľko dôvodov.

  1. Zlá nálada na trhu – Iste sa zhodneme, že na trhu momentálne nevládne veľmi dobrá nálada.Viac než rok trvajúci bear market vyšťavil nie len krypto a blockchain firmy, ale aj obchodníkov. Iste, o dobré správy nie je núdza, chvíľu však potrvá, než bude mať tento pozitívny fundament reálny vplyv na BTC.
  2. Priveľa prekážok – Faktom je, že v ďalšom postupe smerom hore nám bráni hneď niekoľko prekážok. Či už ide o spomínanú trendline, kľúčovú rezistenciu, prípadne absenciu akéhokoľvek pozitívneho technické setupu na väčších timeframoch…
  3. Pridlhá stagnácia – Bitcoin už pridlho stagnuje na aktuálnej cene. V januári ešte trochu poskakoval, ale február sa niesol v znamení malých pohybov. Pohľad na Weekly graf hovorí sám za seba.

A teraz si to celé dajme dokopy. Bitcoin začína testovať klesajúcu trendline, ktorá ho v minulosti už minimálne 5x poslala smerom dole. A vždy to bol poriadnu dump! Tentokrát to nebude inak, pretože Bitcoin zhora limituje aj kľúčová rezistencia, s ktorou zápasí už tri mesiace a nedokázal ju prekonať. Teraz sa obe tieto rezistencie spojili a úprimne si neviem predstaviť, že by sme ich mohli obe poraziť.

Presne preto verím, že nasledovať bude poriadny dump. Podobný, aký sme zaznamenali v novembri 2018. Kam sa až prepadneme? Ťažko povedať. Tu už moja teória končí a prichádzajú špekulácie.

Poďme teda špekulovať!

Prepad sa môže zastaviť na 3000 $. To bude pre Bitcoin zlá správa, pretože ak sa okamžite neotočí a nezaútočí na rezistencie, o mesiac nastane podobná situácia ako dnes a zase budeme padať.

Veľa obchodníkov považuje za možné dno tohto medvedieho trhu hladinu 2500 $. Z technickej analýzy vyplýva, že táto kľúčová hranica by mala udržať nárazy aj pri veľkom volume.

Tretia možnosť je 2000 $ – okrúhle číslo, s ktorým Bitcoin v minulosti často koketoval.

Je však dosť možné, že pôjdeme ešte oveľa nižšie a tieň jednej weekly sviečky zasiahne hlboko do oblasti medzi 1000 a 2000 dolármi. Veľa známych traderov sa vyjadrilo, že tohtoročné low Bitcoinu očakávajú na 1600 alebo 1200 $. Podľa mňa tam ale neostaneme veľmi dlho.

Takýto prepad by však mohol, paradoxne, naštartovať ďalšie BTC rallye a vytvorenie vyššieho lokálneho high – koniec downtrendu. Zatiaľ čo v tomto stave môžeme iba snívať o prekročení kľúčovej rezistencie, po prepade na 1500 $ a následnom raste o 200 % ju prejdeme len tak mimochodom. Ani si to nevšimneme.

Navyše, rýchly pád do 1X00 $ oblasti by mohol konečne vytvoriť kapitulačnú sviečku, na ktorú sa už pol roka tešíme. Takýto reštart trh s kryptomenami potrebuje ako soľ!

Oplatí sa analyzovať Bitcoin, keď je manipulovaný veľrybami?

Ako mi neustále niekto pripomína, Bitcoin je manipulovaný a z veľkej časti ho ovládajú veľryby. To však neznamená, že nemá zmysel analyzovať ho! Aj veľrýb je už v dnešnej dobe veľa a rozhodne všetky neprestajne súperia medzi sebou o to, ktorá zarobí najviac. Viem len jedno. Určite všetky do jednej používajú Technickú Analýzu v snahe predikovať plány konkurencie.

Takže áno, TA na BTC funguje. Ale treba si uvedomiť že Analýza nie je to isté, čo predikcia.

Čo čítať ďalej?

TRON giveaway: Hrá sa o Teslu a 20 miliónov dolárov

8
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
F80axellLiborPepcoSamuel Slavkovský Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
michal
Guest
michal

presný, ako keby som ho ja písal

Libor
Guest
Libor

Stále hovoríte, že TA nie je o predikcii … tak potom prečo je v nadpise [PREDIKCIA] ? Nemalo by tam byť správnejšie a korektnejšie uvedené [Štatistická analýza] ?

Libor
Guest
Libor

Teória, že aby niečo mohlo ísť výrazne hore, tak najprv to musí ísť výrazne dole je značne pochybná. Každý býk je v prvej fáze medveďom a až v druhej fáze sa premení na skutočného býka ? Každý optimista najprv súhlasí s pesimistom a až následne bude ešte silnejší optimista ? Je to nezmyselná teória…dobrá iba ak na alibizmus. Lebo ak niečo pôjde hore bez toho aby to išlo najprv dole, tak dotyčný čestne nepovie, že jeho teória dole-hore nefunguje, ale bude zdôrazňovať len to, že konečný výsledok hore nastal. Na prvú fázu dole už rýchlo zabudne a nebude ju už… Read more »

Libor
Guest
Libor

Teda, ak niekto nechce niečo kupovať dnes za 4 000 USD, ale počká si na na nižšiu cenu, povedzme 2 500 USD do napr. 6 mesiacov, tak asi ťažko bude tú istú vec chcieť kupovať za 10 000 USD o 12 mesiacov od súčasnosti.

F80
Guest
F80

Prosim ta o com pises? 😄
Ten kto si pocka na 2500 -3000 a nakupi, samozrejme o rok nebude kupovat za 10k, ale bude predavat, tym co neverili ze to pojde zase hore a budu kupovat neskor, pretoze pochopia az casom, ze spravili chybu a nekupovali po 2-3-4tis 😉
a ti posledni, co budu kupovat za 2-3 roky po 100tis, lebo budu predikcie na 1mil. Zaplacu najviac a potom to cele zase padne 😎👍

axell
Guest
axell

TA je možno fajn ale tento rok rozhodne fundament. Aktuálne na týchto úrovniach prebieha akumulácia, to je evidentné. Fondy a investori vstupujú do trhu. Neriešim kedy a koľko, ale viem, že celkovo tento rok a zopár nasledovných nebude o osude krypta TA.