[SPRÁVY] Roger Ver: sloboda slova zomrela zrušením Twitter účtu @Bitcoin

Novinky Twitter akcie
Twitter akcie: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

Roger Ver: sloboda slova zomrela zrušením Twitter účtu – Cloudový gigant Salesforce dúfa, že uvedie podporu pre Blockchain a kryptomeny do septembra 2018 –  Podľa švajčiarskej bankárky majú privátne kryptomeny výhody oproti digitálnym menám centrálnych bánk  – Indická centrálna banka oznámila, že hodlá vydať vlastnú kryptomenu – Regulátori v Južnej Kórei budú vyšetrovať tri domáce banky – Renomované školy otvárajú odbory Blockchain a kryptomeny – V USA sa súdi poškodený z forku a chce, aby súd nariadil “záchranný fork” – V Číne vznikol fond pre investovanie do blockchain startupov s kapitálom 1,6 miliardy USD, časť je od štátu

Tento článok bol preložený z českého originálu, ktorý nájdete tu.

Správa dňa

Počas debaty Bitcoin (BTC) verzus Bitcoin Cash (BCH), ktorá sa odohráva prostredníctvom Twitteru, bol pozastavený účet @Bitcoin zástancov BCH, zrejme kvôli veľkému množstvu sťažností užívateľov Twitteru, zástancov BTC. Roger Ver, dlhoročný kryptopodnikateľ a hlavný zástanca Bitcoin Cash, dnes na Twitteri uviedol, že pozastavenie účtu BCH znamená smrť slobody slova. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakcie: Twitter zakázal reklamy na kryptomeny a ICO

Kryptomeny a ICO

Parker Harris, spoluzakladateľ cloudového softwarového gigantu Salesforce, potvrdil, že spoločnosť dúfa, že do septembra 2018 zavedie podporu Blockchainu a kryptomien. Cointelegraph.com (v EN)

Podľa šéfky bankovej rady Andréy Maechlerovej zo Švajčiarskej národnej banky (SNB) majú privátne kryptomeny výhody oproti digitálnym menám centrálnych bánk (CBDC). Členka predstavenstva SNB povedala publiku v Zürichu, že digitálne meny súkromného sektoru sú lepšie a menej riskantné než ich národné verzie. Ďalej dodala, že kryptomeny vládnych inštitúcií by mohli zvýšiť riziko takzvaných “bank run”. Ide o jav, kedy veľký počet zákazníkov vyberie svoje peniaze z banky na základe obáv z jej nesolventnosti. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakcie: Štátne kryptomeny – fiat prezlečený za krypto?

Regulácie

Reserve Bank of India (RBI) oznámila, že sa po zasadaní Výboru pre menovú politiku (MPC) zaoberá vydaním vlastnej digitálnej meny. Cointelegraph.com (v EN)

Juhokórejské finančné regulačné orgány skontrolujú tri domáce banky ohľadom dodržiavania nedávno zavedených pravidiel proti praniu špinavých peňazí. Komisia pre finančné služby (FSC) a finančná spravodajská jednotka (FIU) vykonajú inšpekcie v bankách NongHyup, KB Kookmin a KEB Hana od 19. do 25. apríla. Coindesk.com (v EN)

K téme si tiež môžete prečítať: Južná Kórea – nové pravidlá pre obchodovanie s kryptomenami

Biznis

Najlepšie hodnotené obchodné školy a univerzity tiež naskočili do rozbehnutého vlaku a teraz ponúkajú aj kurzy Blockchain a kryptomeny. Posun k ponuke MBA z kryptomien bol podporený rastúcim dopytom zo strany študentov. Záujem mali tiež firemní pracovníci, najmä tí, ktorí sa zaoberajú rizikovým kapitálom. Medzi tieto školy patrí Whartonská škola, University of Pennsylvania, Stanford Business School, Georgetown Business School a ďalšie. CCN.com (v EN)

Nová žaloba v mene investorov v Nano (predtým XRB, predtým Railblocks) bola podaná na americkom okresnom súde vo východnej časti New Yorku. Žalobca žiada súd, aby nariadil kryptomene Nano “záchranný fork”, ktorý by investorom kompenzoval straty spôsobené hackom burzy BitGrail. Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Hackeri ukradli 17 mil. Nano z burzy BitGrail

Nový čínsky blockchainový fond má k dispozícii 1,6 miliardy dolárov na investície do inovatívnych startupov, 30 percent z toho dotuje vláda. Coindesk.com (v EN)

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.