Kryptoreklamy majú obhajcov v podobe ďalších 3 štátov

Kategorie: Novinky
Kryptoreklamy majú obhajcov v podobe ďalších 3 štátov.
Kryptoreklamy majú obhajcov v podobe ďalších 3 štátov. Zdroj: shutterstock.com/RickyOfTheWorld

O zákazoch voči kryptoreklamám, ktoré vyšli pomerne v rýchlom slede tento rok, sme vás napríklad informovali v tomto článku, ale taktiež aj tu. Rovnako sme písali aj o tom, že sa našli štáty, ktorým sa takéto zákazy vôbec nepáčili. Kryptomenové a blockchain organizácie v Rusku, Číne a Južnej Kórei už pred časom podali žalobu na spoločnosti ako Google, Twitter a Facebook za to, že zakázali reklamy ICO a kryptomien. Iba nedávno sa k nim pridali ďalšie 3 štáty.

Švajčiarsko, Kazachstan a Arménsko

Presne tieto 3 štáty sa rozhodli pridať ku hromadnej medzinárodnej žalobe voči zmieneným spoločnostiam. Spoločné plány na túto žalobu vyšli už 27.marca. Medzi organizácie, ktoré podali danú sťažnosť patria napríklad aj Russian Association of Cryptocurrency and Blockchain (RACIB – Ruská asociácia pre kryptomeny a blockchain), Korean Venture Business Associations (Kórejské asociácie pre obchodovanie a biznis) alebo Chinese Association of Crypto Investors (Čínska asociácia investorov do kryptomien).

Podľa Yuriho Pripachkina, prezidenta organizácie RACIB, medzi nových členov, ktorí budú obhajovať kryptomeny a ICO, patria napríklad spoločnosti Swiss InnMind Fintech, Armenian Blockchain Association (Arménska blockchain asociácia) a Kazakhstan Blockchain and Cryptocurrency Association (Kazachstanská asociácia pre blockchain a kryptomeny).

„V máji by sa malo konať súdne pojednávanie v New Yorku. Financie pre právnikov sú zbierané na digitálnu peňaženku, ktoré je registrovaná v Estónsku.“

Takto zneli slová práve Yuriho Pripachkina.

Čo sa udialo?

V januári Facebook zakázal reklamy kryptomien a ICO na danej sociálnej sieti, lebo vraj ide o „zavádzajúce a klamlivé propagačné praktiky.“ V marci sa pridala spoločnosť Google, ktorá sa vyjadrila, že od júna 2018 bude blokovať všetky reklamy, ktoré akokoľvek súvisia s kryptomenami. Koncom marca prišiel klinec do rakvy, keďže sa k zákazu reklám na kryptomeny a ICO pripojil aj Twitter.

Na túto tému vám dávame do pozornosti tieto dva články:

Má nás zákaz kryptoreklám od spoločnosti Google chrániť?

Facebook zakazuje kryptoreklamy

Záver

Určite budeme daný súdny proces sledovať, pretože môže pre kryptomeny veľa priniesť. Do mája je však ešte čas a existuje teda možnosť, že k danému sporu by sa mohli pridať aj iné spoločnosti a štáty. Veríme, že ich bude čo najviac a že sa podarí súdny spor dotiahnuť do želaného konca.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroj:
cointelegraph.com