Pavo a Keith Teare oznámili spoluprácu

Kategorie: Novinky
Pavo a Keith Teare oznámili spoluprácu.
Pavo a Keith Teare oznámili spoluprácu. Zdroj: shutterstock.com/ASDF_MEDIA

Prominentný blockchain expert a podnikateľ Keith Teare sa pripojil k tímu poradcov pre projekt Pavo. Pavo, state-of-the-art IoT blockchain platforma, má za cieľ osloviť najmä pestovateľov, ktorí chcú mať pod kontrolou celý proces pestovania od semiačok až po konzumáciu. A práve tento projekt nedávno oslovil aj veterána medzi podnikateľmi v digitálnom svete Keitha Teareho, ktorý sa stal členom ich tímu poradcov.

Kto je Keith Teare?

Keith Teare je pravdepodobne najznámejší podnikateľ z tohto sveta vzhľadom na to, že založil firmu TechCrunch a rovnako aj mnoho ďalších úspešných start-up projektov. Niektoré z nich majú dokonca momentálnu trhovú kapitalizáciu cez 1 miliardu dolárov, ako napríklad EasyNet alebo RealNames. Tento podnikateľ ale rovnako viedol alebo robil poradcu pre ďalšie úspešné spoločnosti, ako napríklad Accelerated Digital Ventures, Archimedes Labs, and Minds and Machines Inc.

Pavo predstavuje inovatívne IoT blockchain riešenia pre globálny poľnohospodársky ekosystém. Platforma bude poskytovať možnosti pre farmárov a pestovateľov na to, aby mohli robiť rýchlejšie a rozumnejšie poľnohospodárske a biznisové rozhodnutia. Tie by mali byť robené na základe údajov zozbieraných v reálnom čase. Hlavnou výhodou danej aplikácie je, že dáva pestovateľom možnosť na analyzovanie a optimalizovanie dát z akéhokoľvek kúta sveta.

Pomocou danej funkcie sa bude môcť pestovateľ rozhodnúť, či chce obmeniť techniky pestovania a rastu svojich plodín. Inými slovami, pestovateľ môže pestovať svoje plodiny na rôznych miestach na svete a bude mať kontrolu nad všetkými. Rovnako však bude môcť meniť podmienky jednotlivo v daných miestach. Pavo umožňuje svojim užívateľom aby si robili záznamy a analyzovali dopad svojich rozhodnutí na produkciu. Navyše budú môcť sledovať aj prepravu daných rastlín a tým pádom aj celý proces od produkcie takmer až po samotnú konzumáciu.

Keith Teare a Pavo

Teare sám hovorí, že je veľkým fanúšikom tejto platformy, pretože sa mu veľmi páči ako vyvíjajú IoT (Internet of Things) a blockchain technológiu, aby pomohli svetu byť lepším miestom. Teare je bez pochýb známa osoba v kryptokomunite a venoval sa rôznym start-upom už od počiatku 21.storočia. Jeho podnikateľská história však siaha až do roku 1980.

„Celý tento svet sa stal súčasťou môjho života. Snažím sa vyhľadávať a pomáhať projektom, ktorých cieľom je vylepšenie našej budúcnosti v čo najväčšom možnom rozsahu. Pavo patrí medzi takú spoločnosť, čo spája blockchain technológiu a state-of-the-art IoT technológiu. Toto prepojenie by malo navždy zmeniť poľnohospodársky priemysel a AgTech ako taký. Vnímam poľnohospodárstvo ako významný komponent v živote ľudí a preto je veľmi dôležité vyvíjať technológie a nástroje pre farmárov a pestovateľov, ktoré by mali používať už čoskoro.“  

Budúcnosť

Tím vývojárov sa snaží sústrediť práve na tento fakt. Do roku 2050 predpokladajú, že populácia ľudí na svete narastie z dnešných 7,5 miliardy až na 10 miliárd. Poľnohospodárstvo bude musieť byť preto oveľa vyspelejšie ako dnes. Na narastajúci dopyt po poľnohospodárskych produktoch a plodinách sa preto musia poľnohospodári pripravovať už dnes.

Pavo aplikácia je nástroj, ktorý pomôže zmenšiť tlak na poľnohospodárstvo a životné prostredie. Mala by tomu pomôcť napríklad efektívnejšia spotreba elektrickej energie alebo zlepšenie dodávania a distribúcie daných plodín. Toto všetko umožní poľnohospodárstvu byť efektívnejším a lepšie využívať obnoviteľné zdroje. Za následok to bude mať nielen zvýšený profit pre samotných poľnohospodárov, ale aj väčšiu ponuku pre zákazníkov.

Erhan Cakmak

Spoluzakladateľ Pavo a aktuálny výkonný riaditeľ Erhan Cakmak povedal, že je nadšený tým, že sa im podarilo získať do svojho tímu takú posilu, akou je Teare.

„Keith má nespočetne veľa skúseností pri pomáhaní novým projektom, ktoré sú zamerané najmä na ICO. Snaží sa vyberať si projekty s vysokým technologickým potenciálom a takisto biznisovým plánom. Takisto sa snaží si vyberať projekty s kvalitným tímom a my vieme, ako veľmi môžeme profitovať z jeho prítomnosti v našom projekte. S jeho skúsenosťami pri budovaní nových projektov prispel nejednému ICO k úspechu. Naša platforma je postavená na dvoch základných pilieroch, IoT a blockchain a našim cieľom je poskytnúť skutočne nenahraditeľný AgTech nástroj.“

Navyše, Pavo spúšťa svoj vlastný PavoCoin (PAVO), kryptomenový platobný systém pre celý poľnohospodársky ekosystém. Táto minca by mala vytvoriť nový finančný systém a znížiť transakčné poplatky.

Tím

Tím vývojárov v danom projekte už ale skúsenosti s prepojením poľnohospodárstva, IoT technológií a blockchainu má. Zúčastnili sa napríklad na implementovaní IoT technológií na rôznych vybraných miestach v Európe, čím prispeli ku zlepšeniu produkcií mandlí a lieskových orechov.

PAVO token umožní ľuďom, ktorí sú v sieti ako napríklad pestovatelia, výrobcovia, predavači, obchodníci ale aj sprostredkovatelia rôznych služieb spojených s čímkoľvek v poľnohospodárstve, aby vedeli prijímať digitálne platby od svojich zákazníkov a iných členov komunity. Pretože je celý systém podporovaný blockchainom, kvalita jednotlivých plodín, transakcie, ale aj všetky potrebné informácie budú dostupné prostredníctvom transparentného ekosystému.

Záver

PavoCoin ICO bude spustené už 10.apríla 2018. Počas tohto predpredaja budú tokeny ponúkané aj s bonusom až 33% a minimálnou kúpou 10 000 PAVO. Verejný predaj mince bude oficiálne spustený až 12.júna. Pavo bude pri spúšťaní svojho ICO spolupracovať s firmou ICOBox, poskytovateľom SaaS riešení pre spoločnosti, ktoré využívajú práve ICO ako formu získania kapitálu. Ak sa chcete dozvedieť viac, stačí kliknúť na pavocoin.com

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.