Ripple oznámil investíciu 25 mil. USD v XRP.
Ripple oznámil investíciu 25 mil. USD v XRP. Zdroj: shutterstock.com/IraLichi

Ripple oznámil investíciu 25 mil. USD v XRP do Blockchain Capital fondu – Ledger bude podporovať Monero – Iba hodinu po otvorení registrácie pre nových zákazníkov ich Bittrex opäť ukončil – V Japonsku je 3,5 milióna kryptotraderov – 22 krajín EU podpísalo deklaráciu o vytvorení Blockchain partnerstva – Ledger má problémy s BCH – Samsung bude vyrábať ASIC čipy pre Halong Mining – Europol rozbil gang, ktorý používal kryptomeny na pranie špinavých peňazí

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Spoločnosť Ripple oznámila investíciu vo výške 25 miliónov USD vo vlastnej kryptomene XRP do Blockchain Capital – najstaršieho investičného fondu v kryptopriemysle. CCN.com (v EN)

Tip redakcie: Ripple môže v budúcnosti poraziť Bitcoin

Kryptomeny a ICO

Vedúci vývojár altcoinu Monero (XMR) potvrdil, že Monero dostane oficiálnu podporu výrobcu hardvérových peňaženiek Ledger. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Všetko o kryptomene Monero

Burzy

Po takmer štyroch mesiacoch oznámila populárna kryptoburza Bittrex obnovenie registrácie zákazníkov a tiež novú webovú stránku. Behom jednej hodiny musela ale burza kvôli veľkému záujmu opäť registráciu pozastaviť. Bitcoin.com (v EN)

K téme sme písali: Burza Bittrex opäť otvorená pre nové registrácie

Japonská agentúra pre finančné služby (FSA) prešetruje niekoľko obchodných platforiem a kryptobúrz, aby sa uistila, že dodržiavajú japonskú regulačnú politiku pre digitálne meny. Podľa zozbieraných údajov existuje na všetkých týchto burzách viac ako 3,5 milióna obchodníkov s kryptomenami, ktorí používajú tieto platformy. Medzi najobľúbenejšie kryptomeny v Japonsku patria BTC, ETH, XRP, BCH a LTC. Bitcoin.com (v EN)

Blockchain

Dňa 10. apríla podpísalo 22 krajín Európskej únie deklaráciu o založení Európskeho Blockchainového Partnerstva. Cieľom je upevniť pozíciu Európy ako svetového lídra vo vývoji a zavádzaní blockchainových technológií. Medzi štáty, ktoré deklaráciu podpísali, patrí aj Česká republika a Slovensko. Bitcoinist.com (v EN)

Tip redakcie: Najnovšia regulácia ESMA obmedzí malých obchodníkov v celej EU

Biznis

Podľa správ sa majitelia Bitcoin Cash sťažovali, že nemajú prístup k svojim účtom v hardvérovej peňaženke Ledger. Hlavný vývojár firmy Nicolas Bacca na reddit fórach vysvetlil, že tím stále všetko vyšetruje. Bitcoin.com (v EN)

Podľa zatiaľ oficiálne nepotvrdenej správy bude spoločnosť Samsung vyrábať ASIC čipy pre Halong Mining – výrobcu hardvéru pre ťažbu kryptomien. CCN.com (v EN)

Spoločná operácia medzi globálnymi orgánmi činnými v trestnom konaní a Europolom ukončila činnosť kriminálneho gangu, ktorý používal kryptomeny, vrátane Bitcoinu, na pranie drogových peňazí prostredníctvom fínskej kryptoburzy. Celkom bolo použitých 174 bankových účtov, a išlo o prostriedky v hodnote viac ako 8 miliónov EUR. CCN.com (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance