[Správy] Riccardo Spagni (Monero): Ethereum je idiotská myšlienka • Dash umožňuje posielať kryptomeny pomocou SMS…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

TRON prekročil hranicu 1 milióna transakcií denne • Projekt na blockchaine Etherea sprostredkováva elektrickú energiu do domácností • Dash spustil vo Venezuele Dash Text – možnosť posielania kryptomeny prostredníctvom SMS • OmiseGO spúšťa prvú decentralizovanú aplikáciu • Riccardo Spagni (Monero): Ethereum je idiotská myšlienka

TRON prekročil hranicu 1 milióna transakcií denne

Len dva týždne po prekročení 500.000 transakcií denne dosiahol TRON (TRX) ďalší míľnik. Na prelome 2. až 3. novembra sprocesovala táto sieť, ktorá pôvodne vznikla na blockchaine Etherea, až jeden milión transakcií. Spustenie vlastného mainnetu, akvizícia BitTorrentu, podpora decentralizovaných aplikácií ako aj neustály upgrade siete tak pomohol Tronu predbehnúť svojho konkurenta (Ethereum) v počte spracovaných transakcií v priebehu jedného dňa. Z obrázku nižšie je vidieť, že kým Ethereum za posledné týždne spracováva štandardne 500 až 600-tisíc transakcií, Tron svoje limity posúva vyššie a vyššie.

Viac sa dočítate tu: sludgefeed.com (v angličtine).

Projekt na blockchaine Etherea sprostredkováva elektrickú energiu do domácností

Spoločnosť Lition, ktorá založila svoj projekt na blockchaine Etherea, sa stala licencovaným dodávateľom energie v Nemecku pre dvanásť miest vrátane metropol akými sú Berlín, Hamburg a Mníchov. Vďaka decentralizovanej platforme, ktorú táto spoločnosť vyvinula, tak môže 700 domácností využívať technológiu blockchain tak, ako bola navrhovaná. Podľa slov predstaviteľov Lition ich zákazníci ušetria v priemere až 20 percent oproti klasickému obstarávaniu energie.

Princíp fungovania je pritom postavený na jednoduchom smart kontrakte. Zákazník po vybratí preferovaného dodávateľa zaplatí za energiu spoločnosti Lition a kontrakt zaistí spárovanie platby s dodaním energie podľa požiadavky zákazníka.

Viac sa dočítate tu: coindesk.com (v angličtine).

Dash spustil vo Venezuele Dash Text – možnosť posielania kryptomeny prostredníctvom SMS

Open source peer-to-peer kryptomena Dash oznámila spustenie služby Dash Text. Ide o formu posielania kryptomeny pomocou SMS. Na uskutočnenie transakcie tak nie je potrebné vlastniť smartfón ani byť pripojený na internet. Služba je zatiaľ dostupná iba pre Venezuelu, ktorá aktuálne trpí hyperinfláciou. Jej cieľom je pomôcť a zjednodušiť obyvateľom tohto štátu vykonávať transakcie s kryptomenami a zároveň výrazne napomôcť celkovému osvojeniu ich používania v bežnom živote. Dash Text, ktorý je aktuálne vo fáze beta testingu, bol vyvinutý v spolupráci s BlockCypher.

Viac sa dočítate tu: ccn.com (v angličtine).

OmiseGO spúšťa prvú decentralizovanú aplikáciu

Spoločnosť OmiseGO (OMG) oficiálne spustila na svojej sieti prvú decentralizovanú aplikáciu (dApp). Konkrétne ide o hru nazvanú „Plazma Dog”, ktorou sa táto platforma chce úspešne etablovať v prostredí dApps a osloviť tak väčšie množstvo vývojárov. 2D hra, ktorá je v štýle známej arkádovky Super Mario, je zadarmo a zahrať si ju môžete po kliknutí na tento link.

Zaujímavosťou je pomenovanie negatívnych postáv v hre, ktoré nesú názvy súvisiace s technológiou blockchain a s kryptomenami. V hre tak narazíte na protivníkov ako „double spend”, alebo „invalid block”.

Viac sa dočítate tu: cryptoglobe.com (v angličtine).

Riccardo Spagni (Monero): Ethereum je idiotská myšlienka

Riccardo Spagni, jeden z vedúcich predstaviteľov kryptomeny Monero, sa v nižšie priloženom tweete, ktorý adresoval Joanne Rutkowskej, vedúcej oddelenia bezpečnosti kryptomeny Golem (ERC 20 token založený na blockchaine Etherea), vyjadril, že Ethereum je podľa neho idiotská a neschopná myšlienka, ktorá nenaplnila svoj sľub stať sa svetovým počítačom, nevytvorila žiadne užitočné decentralizované aplikácie s reálnym využitím a nedisponuje ani robustným a škálovateľným decentralizovaný systémom. Súhlasíte s jeho názorom, alebo ide podľa vás o obyčajný trolling a o kopnutie si do kryptomeny, ktorá nezažíva práve svoje najlepšie obdobie?

Viac sa dočítate tu: cryptoglobe.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.