[Nepotvrdené] Bitcoin ETF sú skutočne blízko!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tak žeby sme sa predsa tento rok dočkali? Je tento ťažký boj schvaľovania Bitcoin ETF konečne vyhratý? Možno. Oficiálne vyhlásenie ešte nebolo vydané, ale viacero zdrojov potvrdilo (neoficiálnych, takže to berieme určite s rezervou), že by čoskoro malo dôjsť k schváleniu Bitcoin ETF. Pokusov bolo viac, konkrétne až 9 (písali sme o nich v tomto článku). Avšak až dnes máme možno prvé pozitívne správy aj z tohto frontu. SEC už krátko skúmal Bitcoin ETF, avšak až dnes sa vôbec po prvýkrát dostala von správa, že by čoskorovo mohlo prísť k schváleniu ETF pre Bitcoin. 

Čo by to prinieslo?

Takýto krok má priniesť so sebou množstvo regulácií. To je jedným z dôvodov, prečo sa ešte určite bude istú chvíľu čakať na to, aby sa Bitcoin ETF oficiálne oznámili a hlavne reálne aj začali používať. Avšak už teraz je jasné, že táto neoficiálna správa môže (ale nemusí!) priniesť zmenu trendu, na ktorú čakáme celý rok 2018.

Určite teraz nejdeme rozširovať žiadne FOMO, ale postupne začlenenie tohto investičného nástroja do kryptomenového sveta môže so sebou priniesť naozaj veľa. Bitcoin ETF by so sebou mali napríklad priniesť do sveta kryptomien tradičných a inštitucionálnych investorov (konečne). Tým by sa mal tento trh zväčšiť a opäť začať stúpať (či už pomaly alebo rýchlo, to nikto nevie). Rovnako by sa mala zmenšiť volatilita na kryptomenovom trhu.

Posledným, ale azda najočakávanejším a najkontroverznejším „prínosom” by mali byť už spomínané regulácie. Tie totižto môžu veľa pokaziť, ak nebudú dobre nastavené. Prílišné regulácie sú totižto takmer „v rozpore” s pôvodnou myšlienkou kryptomien, a ak by k nim preto došlo, určite by sa nemuseli stretnúť s veľmi pozitívnym ohlasom. Na druhú stranu by mohol čiastočne regulovaný trh s fondami ETF pre Bitcoin priniesť dôveru v tento sektor a tak presvedčiť mnohých nových investorov, že kryptomien sa už netreba báť.

Záver

Tejto téme sa ešte budeme určite venovať podrobnejšie. Bitcoin ETF môže totižto naozaj veľa ovplyvniť v celkovom vývoji kryptomien a ich budúcnosti. Preto budeme pozorne sledovať, ako sa začlení tento finančný nástroj do sveta digitálnych mien a ako bude trh reagovať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.