Trh s kryptomenami ešte poriadne vyrastie - bývalý bankár JPMorgan.
Trh s kryptomenami ešte poriadne vyrastie - bývalý bankár JPMorgan. Zdroj: shutterstock.com/KonektusPhoto

Daniel Masters – bývalý šéf energetického oddelenia JPMorgan a súčasný predseda investičnej banky Coinshares sa pre Bloomberg rozhovoril o jeho pohľade na budúcnosť kryptomien. Tvrdí, že už teraz spôsobujú finančnú revolúciu vo svete.

“Distribuované databázy a peer-to-peer peňažné transakcie demokratizujú peniaze rovnako, ako internet demokratizoval správy (Kryptomagazin súhlasí). To je hlavný dôvod, prečo sú kryptomeny revolučné.”

Priestor pre rast by tu bol

Finančný systém s celkovou kapitalizáciou 1-10 miliárd dolárov je považovaný v podstate za experiment. Kryptotrh však podľa stránky coinmarketcap.com dosahuje 400 miliárd a začiatkom roka to bolo ešte dvakrát viac. Coiny už vyrástli z fázy pokusov a začínajú si ich všímať aj regulátori.

Masters nikdy nevnímal budúcnosť ako boj kryptomien s dolárom, eurom a ďalšími fiat menami. Hovorí, že ide iba o to, akú časť svetovej ekomoniky si kryptomeny uchmatnú.

“Ak by to na konci bolo iba 5%, aj tak je tu priestor na obrovský rast.”

Tento človek ovláda 800-miliónové krypto-portfólio. Bitcoin vlastnil už v roku 2012, keď sa na burze obchodoval za niekoľko desiatok dolárov.

Nepremeškajte naše kryptospravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance