Blockchain nevie o tom, že Bitcoin je mŕtvy.
Blockchain nevie o tom, že Bitcoin je mŕtvy. Zdroj: shutterstock.com/NicoElNino

Zdá sa vám ten nadpis zvláštny? Prečítajte si vyjadrenie, ktoré zverejnil Miguel  Cuneta, spoluzakladateľ spoločnosti Satoshi Citadel Industries. Budoval blockchain ekosystém na Filipínach už v roku roku 2014. Vidíte ten rok? Koľko z nás vtedy poznalo Bitcoin, alebo blockchain?

Názory a vyjadrenia v článku sú jeho vlastné a musím priznať, že sa s nimi stotožňujem. Moje poznámky sú uvedené v úvodzovkách.

Analytici predpovedali

Len v roku 2018 bol Bitcoin podľa najmenej dvadsiatich analytikov, novinárov a iných “odborníkov” buď odsúdený na zánik, zomierajúci, alebo mŕtvy. Zaujímavé je to, že ich predpovede nevyšli. Povedali, že nemá žiadnu budúcnosť [Bitcoin]. V skutočnosti od roku 2011 zomrel Bitcoin 249 krát. Napriek tomu, že blockchain Bitcoinu o tom nevie.

Hovorí autor článku:

“To ticho zo strany blockchainu neznamená že je hluchý a chromý.”

Neuveriteľná dostupnosť

Bitcoin – Dôsledné zhromažďovanie, zostavovanie a overovanie transakcií v jeho blockchaine, vytváranie nových blokov každých desať minút, prebieha prakticky nepretržite. Od svojho vzniku v januári 2009 má uptime 99,992044937% .

Poznámka autora článku:

“Uptime 99,99.. vyzerá ako číslo, ale firma, ktorá chce dosiahnuť uptime 99% musí na to vynaložiť veľmi veľké financie. A každá desatina zvýšenia dostupnosti znamená exponenciálny nárast nákladov. Číslo 99,99% a viac patrí prakticky do ríše science fiction.”

Ako píše Miguel, v čase, keď sa tento článok dokončuje, uvolnili sa nové Bitcoiny ako odmenu minerom, ktorí pridali najnovší blok. Od roku 2009 to funguje rovnako bez toho, aby niekedy blockchain zlyhal.

Desať minút po tom, čo Bitcoin prerazil 8.500 dolárov (v čase písania), bol tiež pridaný nový blok do blockchainu a to bude pokračovať až do doby, kým to neskončí…

Môže vás zaujímať: Bitcoin atakuje 9000 $ – ako vysoko ešte môže ísť?

Transakcie boli vykonané. Bitcoiny boli odoslané a prijaté.

Čo znamená 10 minút

Blockchainu je jedno čo si myslíme. Nemá žiadne pocity.

Ale každých desať minút ide o krok vpred. Každých desať minút zvyšuje svoju hodnotu a silu svojej siete. Žiadna osoba alebo inštitúcia to nemôže zastaviť. Každých desať minút to ide dopredu. Každých desať minút sa blockchain overuje a aktualizuje. Robí to, na čo je pripravený, nič viac, nič menej.

Vždy keď sa Bitcoin a blockchain posunú dopredu, posunie sa celé odvetvie s nimi. Pracujú na tom tisíce vývojárov, podnikateľov, investorov a používateľov. Transakcie, sadzba, cena, používatelia, peňaženky, výmeny, vývoj – na všetkých týchto frontoch sa Bitcoin softvér naďalej zrýchľuje a vyvíja. Lightning, Segwit, Schnorr, TumbleBit, MimbleWimble a ďalšie sú vyvíjané najlepšími inžiniermi na svete, aby sa sieť zviditeľnila pre globálny obchod.

Na záver

Bitcoin blockchain sa nestará o cenu Bitcoinu, ani o to, čo o ňom hovoria médiá. Stojí za ním práca, ktorá sa robí teraz a následne každých desať minút Jednoducho sa pohybuje vpred, blok za blokom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek Návod nájdete tu. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance