[SPRÁVY] Pražské plynárne budú od júna prijímať platby v kryptomenách

BITmarkets BITmarkets

Pražské plynárne budú od júna prijímať platby v kryptomenách – Zaregistrujte svoje EOS včas – Peter Thiel buduje utópiu na ostrove s vlastnou vládou a kryptomenou – Circle má novú appku pre nováčikov – Binance zalistovala SKYcoin – Gigant Maersk využíva blockchain k poisteniu zásielok na mori – 84 % IT pracovníkov verí, že kryptomeny zostanú – Platforma LaborX pre zamestnávanie bez hraníc využíva blockchain – Podľa niektorých traderov je regulácia kryptomien prínosná

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Pražské plynárne majú v pláne sa zamerať na nové technologické projekty. Jedným z nich je vytvorenie novej platformy, pomocou ktorej by mohli aj obyčajní ľudia investovať do energetických projektov. V prvej fázy budú môcť záujemcovia na projekty prispievať v korunách, v druhej vlne by ale mali byť možné platby aj v kryptomenách, ako je napríklad Bitcoin. Ten chcú Pražské plynárne prijímať od zákazníkov, ale aj v platbách za elektrinu a plyn. Platobná brána by mala začať fungovať už tento rok. Celý článok v češtine si môžete prečítať TU.

Kryptomeny a ICO

Neváhajte a zaregistrujte svoje tokeny EOS. Po 31. máji budú EOS tokeny na peňaženkách, fungujúcich na blockchaine Etherea, uzamknuté a dokonca ich nebude možné ani previesť. Pokiaľ užívatelia nezaregistrujú svoje zostatky prostredníctvom oficiálnych stránok spoločnosti EOS, alebo ich nepošlú na burzu, budú vydaní na milosť vývojárov EOS. Celý článok v angličtine si môžete prečítať TU.

Takmer pred desiatimi rokmi založil miliardár Peter Thiel neziskovú spoločnosť Seasteading Institute a prispel tak k financovaniu toho, čo sa možno zanedlho stane prvým plávajúcim mestom na svete. Inštitút práve zahajuje pilotný projekt s vládou Francúzskej Polynézie. Ako uvádza správa CNBC, skupina plánuje vybudovať 300 domov na ostrove, ktorý bude fungovať pod vlastnou vládou a bude využívať vlastnú kryptomenu nazvanú Varyon. Celý článok v angličtine si môžete prečítať TU.

Spoločnosť Circle Internet Financial Ltd., financovaná bankou Goldman Sachs, vydala novú investičnú aplikáciu Circle Invest, ktorá uľahčuje “nováčikom” vstúpiť na trh. Táto aplikácia dáva zákazníkom možnosť investovať do všetkých akceptovaných kryptomien naraz, miesto aby sa museli rozhodnúť medzi jednotlivými menami. Aplikácia následne rozdelí investíciu – aj takú malú ako 1 USD – podľa váhy tržnej kapitalizácie kryptomien. Medzi podporované kryptomeny patrí: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC) a Monero (XMR). Celý článok v angličtine si môžete prečítať TU.

Písali sme taktiež: GoldmanSachs zavádza BTC futures pre inštitucionálnych investorov

Burzy

Kryptoburza Binance zalistovala kryptoměnu SKYcoin (SKY) a otvorila obchodovanie s pármi SKY/BNB, SKY/BTC a SKY/ETH. Celý článok v angličtine si môžete prečítať TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Binance – návod na registráciu a ako začať

Biznis

Dopravný a logistický gigant AP Moller-Maersk (Maersk) začal využívať platformu Insurwave, založenú na blockchaine, pre svoje námorné poistenie. Platforma Insurwave, vyvinutá spoločnosťami EY a Guardtime, využíva distribuovanú technológiu z cloudovej platformy Microsoft Azure a dodržuje globálne poistné štandardy. Celý článok v angličtine si môžete prečítať TU

O téme sme taktiež písali tu: Microsoft a adopcia blockchainu

Približne 84 % pracovníkov IT sa vyjadrilo behom RSA konferencie 2018, že podľa ich názoru kryptomeny zostanú, či už ako alternatíva tradičných peňazí (45,2 %), alebo len okrajová záležitosť (38,9 %). Približne 14,5 % respondentov uviedlo, že sú ochotní dostávať svoj plat v kryptomenách miesto vo fiat peniazoch. Celý článok v angličtine si môžete prečítať TU.

Platforma pre zamestnávanie odborníkov kdekoľvek na svete LaborX spustila beta verziu. Prostredníctvom platformy LaborX môžu spoločnosti najať a zaplatiť kryptomenami kohokoľvek. Či už pôjde o najlepších odborníkov z celého sveta alebo aj napríklad miestnych producentov ovocia. A môžu tak urobiť prakticky okamžite. Celý článok v angličtine si môžete prečítať TU.

Regulácie

Regulácie kryptomien je dobrá vec a dokonca môže pomáhať rozvoju trhu s digitálnymi menami, povedal čínsky trader Ran Neu-Ner. Podľa jeho názoru v momente, keď zasiahnu regulátori, dôjde k prílivu inštitucionálnych investorov. Celý článok v angličtine si môžete prečítať TU.

Ak vás naše správy zaujali pozrite si aj ich video verziu na youtube a podporte nás odberom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.