[Správy] Nepodarilo sa, mileniáli nevyužili šance v kryptobiznise • Súboj SWIFT a Ripple Labs na parížskom fintech fóre…

BITmarkets BITmarkets

Nepodarilo sa, mileniáli nevyužili šance v kryptobiznise • Súboj SWIFT a Ripple Labs na parížskom fintech fóre • Euro Exim Bank úspešne integruje xRapid • V Číne sa vďaka reštrikciám znižuje počet Bitcoin nodov

Nepodarilo sa, mileniáli nevyužili šance v kryptobiznise

Rok 2018 bol pre kryptomeny ťažkým rokom. Bohužiaľ, môže to byť aj posledný rok pre mileniálov. Mladí ľudia, ktorí snívali o podnikateľských príležitostiach, konečne objavili vhodné miesto, ktoré im mohlo umožniť priniesť do reality svoje vízie obrovských, rýchlych peňazí. Ale skoro tak rýchlo, ako sa veci začali, tak sa aj skončili. Odborníci z Medzinárodného výskumného centra pre blockchain (IBRC), spoločnosti ICOBox, dospeli k smutnému záveru. Tvrdé podnikateľské prostredie nebolo miestom pre mladých podnikateľov a nahradili ich skúsení kryptožraloci.

Pri pohľade späť na divokú jazdu, ktorá na kryptotrhu v roku 2018 prebehla, mnohí možno povedia, že mileniáli nemali šancu. Ale to vôbec nie je pravda! Mali šancu, ale iba niekoľko málo z nich bolo schopných využiť ju.

Problém s mileniálmi je v tom, že sú skvelí pri brainstormingu a prichádzajú s fantastickými nápadmi, ale majú tendenciu strácať paru pri každodennej rutine. Namiesto vytvárania vlastných podnikov sa sústreďujú na postup vo firemných rebríčkoch. Je to menej rizikové a vyžaduje to oveľa menej zodpovednosti. Vyjadrenie odborníkov z IBRC:

“Problémom je, že väčšina z nich nemá nič spoločné s reálnym podnikaním. Pretože keď počujeme ,Dajte nám peniaze a my sa nad niečím zamyslíme’, zriedka sa to premení na niečo hodnotné.”

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine)

Súboj SWIFT a Ripple Labs na parížskom fintech fóre

Nie je žiadnym tajomstvom, že Bitcoin a odvetvie kryptopriemyslu v súčasnosti prežívajú niečo, čo mnohí nazývajú kryptozimou. Čo údajne potvrdzuje aj tohtoročné parížske fintech fórom (PFF), ako “najexkluzívnejšia európska každoročná akcia v oblasti digitálneho financovania a Fintech.”

V minulom roku bola udalosť plná novoobjavených špecialistov na kryptomeny a blockchain poradcov a ďalších, ktorí sa chceli zviesť na vlnách býčieho trhu v roku 2017. Tento rok bol iný.

Podľa Bloombergu sa hlavná téma konferencie zamerala na tradičné bankovníctvo s témami, ako je bezpobočkové poskytovanie úverov a “banking-as-a-service”. Vrcholom konferencie pre zástupcov kryptomien bol boj medzi generálnym riaditeľom spoločnosti SWIFT Gottfriedom Leibbrandtom a výkonným riaditeľom spoločnosti Ripple Labs Inc. Bradom Garlinghouseom. Ten druhý prirovnal tieto spoločnosti k Amazonu a Wal-Martu, zatiaľ čo Liebbrandt uviedol, že banky nie sú pripravené na model, v ktorom fiat konvertujete na krypto a potom ho prevádzate späť. Nie je im jasné, či je blockchain lepší ako to, čo majú dnes. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Euro Exim Bank úspešne integruje xRapid

Euro Exim Bank ako prvá oficiálne prijala xRapid. V súčasnosti úzko spolupracuje s technickými zdrojmi spoločnosti Ripple a úspešne implementovala systém xRapid pre zákazníkov, ktorí požadujú úhrady v menách a jurisdikciách, ktoré zvyčajne podliehajú veľkým transakčným nákladom, nákladnej likvidite, dlhému dodaciemu času a problémom akceptácie. Použitím základných digitálnych aktív XRP, prostredníctvom registrovaných zmenární, ktoré minimalizujú náklady na likviditu, môžu byť miestni príjemcovia vyplatení v miestnej mene. XRapid v podstate umožňuje firmám konvertovať svoju miestnu menu na XRP a odoslať digitálne aktíva do inej krajiny, kde sa okamžite prevedú na fiat. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

V Číne sa vďaka reštrikciám znižuje počet Bitcoin nodov

Štatistiky z Bitcoin sieťového monitorovacieho zdroja Earn.com potvrdzujú, že za posledné dva mesiace klesol počet Bitcoin uzlov v Číne o približne 75. Celosvetovo je krajinou s najväčším počtom dostupných uzlov USA s 24 % z celkového počtu. Druhé, tretie a štvrté miesto patria Nemecku, Francúzsku a Holandsku. Čína teraz tvorí 4,02 percenta celkového počtu uzlov Bitcoin siete. Earn.com potvrdzuje pokles o menej ako 1 percento v januári.

Súčasne Lightning Network zvyšuje svoje vlastné počty uzlov. Podľa 1ML.com sa počet Lightning Network uzlov zvýšil za posledných 30 dní takmer o 15 percent na 5888. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

Druhý dych BTC? Austrálski odborníci vidia cenu na 9 500 dolároch – popularita tu rastie

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.