NEM (XEM) prudko rastie vďaka kompenzácii užívateľov.
NEM (XEM) prudko rastie vďaka kompenzácii užívateľov. Zdroj: shutterstock.com/WitOlszewski

NEM (XEM) prudko rastie vďaka kompenzácii užívateľov a obnoveniu obchodovania na burze Coincheck – Ďalšia kryptomena krytá ropou na obzore – Spoločnosť Ripple chce investovať do startupov rozvíjajúcich ďalšie využitie pre XRP – Správca Mt. Gox pozastavil predaj BitcoinovBinance vyvracia obvinenie z umelého navyšovania objemu – Binance oznámila, že zavedie vlastnú decentralizovanú burzu s pomocou blockchainu – Digitálne meny centrálnych bánk nie sú efektívne – V Rusku odhalené veľké nelegálne zariadenie na ťažbu BTC – 80% firiem sa zajíma o transakcie v BTC – V Japonsku testujú využitie blockchainu a Lightning Network pre platby v nabíjacích staniciach pre elektrické a hybridné autá

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

NEM (XEM) prudko rastie vďaka kompenzácii užívateľov z hacknutej burzy Coincheck za vyššie, než aktuálne tržné ceny. A taktiež vďaka obnoveniu obchodovania na tejto burze. Celý článok v angličtine TU.

Kryptomeny

V roku 2018 vznikne prostredníctvom ICO ďalšia kryptomena krytá ropou, Petrodollar.  Tentokrát je to iniciatíva skupiny kapitálového managementu v New Yorku, ktorá to nazýva novým typom komoditných investícií. Celý článok v angličtine TU.

Spoločnosť Ripple, platobná spoločnosť založená na blockchaine a tvorca kryptoměny XRP, chce investovať do startupových a technologických spoločností, ktoré vyvíjajú ďalšie možnosti využitia pre XRP. Celý článok v angličtine TU. 

Burzy

Konkurzný správca zaniknutej tokijskej kryptoburzy Mt. Gox Nobuaki Kobayashi uviedol, že potrebuje schválenie od regulačných orgánov pre predaj zvyšných Bitcoinov. Niektoré zdroje a užívatelia na Twitteri tvrdia, že budúce súdne jednanie bude až v septembri 2018. Celý článok v angličtine TU.

Binance, jedna z najaktívnejších búrz súčasnosti, bola spomenutá v nedávnom výskume, ktorý tvrdí, že kryptoburzy uvádzajú falošné navýšenia objemov obchodov. Jeden užívateľ prišiel s dôkazmi, ktoré toto tvrdenie vyvracajú.  Celý článok v angličtine TU.

Tip – o údajných falošných objemoch sme podrobne písali v samostatnom článku.

Burza Binance oznámila, že zahájila prvý krok k vybudovaniu decentralizovanej burzy (DEX) na báze vlastného blockchainu. Celý článok v angličtine TU. 

Regulácie

Nová spoločná európska banková správa znamená studenú sprchu pre tzv. digitálne meny centrálnej banky (CBDC). Správa predložená dvomi pracovnými skupinami pod záštitou Banky pre medzinárodné vyporiadania (BIS) a Európske centrálne banky (ECB) varuje pred „nepriaznivým“ účinkom zavedení CBDC. Nič menej sa zasadzuje o to, aby banky a ďalšie orgány „pokračovali v dôkladnom monitorovaní“ digitálnych mien mimo centralizovanú kontrolu, ako je napr. Bitcoin. Celý článok v angličtine TU. 

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Biznis

Veľké nelegálne zariadenie pre ťažbu Bitcoinu bolo objavené políciou v ruskom meste Orenburg. Farma bola zriadená v areáli opustenej továrne. Prevádzkovatelia ukradli elektrinu v hodnote 60 miliónov rubľov. Riskujú tak väzenie na niekoľko rokov. Celý článok v angličtine TU.

Podľa prieskumu až 80% firiem má záujem o bitcoinové transakcie. Iný prieskum ukázal, že podnikateľský svet sa teší, že začne používať Bitcoin, aby šetril náklady na transakcie a znížil závislosť na zakorenených systémoch. Avšak mnoho spoločností sa stále obáva, že držanie Bitcoinu z nich urobí atraktívny cieľ pre hackerov. Celý článok v angličtine TU. 

Spoločnosť Chubu Electric Power Company je tretí najväčší poskytovateľ elektrických zariadení v Japonsku. Táto spoločnosť spolupracuje s Nayuta Inc. a softwarovou spoločnosťou Infoteria na Internet of Things (IoT). Experimentujú s možnosťou využitia technológie blockchain a siete Lightning Network. Chcú zaznamenávať platby za nabíjanie elektrických vozidiel (EV) a plug-in hybridov. Celý článok v angličtine TU. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance