Goldman Sachs: Cena Bitcoinu môže ísť výrazne nižšie.
Goldman Sachs: Cena Bitcoinu môže ísť výrazne nižšie. Zdroj: shutterstock.com/IgorGolovniov

Pokus o predpovedanie ceny vo svete kryptomien takmer nemá zmysel. Mnoho ľudí sa zhoduje, že využívať TA (technickú analýzu) pri kryptomenách nemusí vždy dopadnúť najlepšie. Na druhej strane, veľa traderov si túto metódu nevie vynachváliť a vďačia jej za značné zisky. Nikto z nich však nemá krištáľovú guľu, a preto je potrebné brať vyhlásenia o budúcej cene akejkoľvek meny s rezervou.

Tím odborníkov z Goldman Sachs skúma vývoj ceny Bitcoinu

Goldman Sachs zostavil tím odborníkov na technickú analýzu, ktorí dostali za úlohu skúmať možný vývoj ceny Bitcoinu. Podľa výsledkov, ktoré zverejnil daný tím, sa cena Bitcoinu môže dostať ešte nižšie ako vo februári. Dňa 12. marca mal vraj tím pod vedením Sheba Jafari varovať svojich klientov. Údajne sa cena jedného BTC môže v najbližších dňoch až týždňoch ešte ďalej prepadať.

Tím mal vyzdvihnúť najmä rozhranie medzi 7 667 dolárov a 7 198 dolárov. V správe sa údajne nachádzalo vyhlásenie:

„Veľmi dôležitý level nás čaká medzi 7 667 až 7 198 dolárov. Ak by sme nenašli podporu v tomto ohraničení, ale prerazili by sme nižšie, je veľmi pravdepodobné, že sa dočkáme nižších cien Bitcoinu ako to bolo v januári a februári.

Aj napriek tomu Goldman Sachs nezatracuje Bitcoin.

Sheba Jafari a Bitcoin

Sheba Jafari sa o Bitcoine vyjadrovala už počas minulého roku. Sama kritizovala Bitcoin niekoľkokrát. Ešte v polovici júla 2017 predpovedala, že cena Bitcoinu dosiahne hranicu 4 000 dolárov koncom roku 2017 (my už vieme, ako veľmi sa mýlila). Ťiež sa v novembri 2017 vyjadrovala aj ku konsolidácii okolo hranice 8 000 dolárov, ktorá skutočne nastala pred obrovským decembrovým rastom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Záver

Ako sme už v úvode uviedli, ak sa chcete riadiť iba technickou analýzou, buďte veľmi opatrní. Nikto totiž nevie predpovedať budúcnosť a aj keď sa technická analýza môže v niektorých prípadoch podariť, nemusí to byť vždy pravidlo.

Disclaimer: Tento článok nemôže byť považovaný ako finančná rada. Ak sa napriek tomu rozhodnete kúpiť Bitcoin, vyzývame vás k tomu, aby ste si spravili dostatočný research.

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance