[SPRÁVY] Koniec anonymity na Localbitcoins? Platforma vyžaduje identifikáciu

Kategorie: Novinky
Koniec anonymity na Localbitcoins? Platforma vyžaduje identifikáciu.
Koniec anonymity na Localbitcoins? Platforma vyžaduje identifikáciu. Zdroj: shutterstock.com/SergeyNivens

Koniec anonymity na Localbitcoins? Platforma vyžaduje identifikáciu – Binance pridáva ďalšie páry pre Cardano – Kraken opúšťa Japonsko – Coinone chce otvoriť burzu v Indonézii – Majitelia kryptomien v USA z nich neplatia dane – Ripple žiada od britských úradov reguláciu kryptomien – Šéfka MMF je za vyváženú reguláciu kryptomien – Poisťovňa Marsh oznámila využitie Blockchainu – Ratingová agentúra Moody’s varovala Švajčiarsko – NASA chce využiť blockchain Etherea

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Peer-to-peer bitcoinová obchodná platforma Localbitcoins spôsobila búrku na sociálnych sieťach po tom, ako sa používatelia sťažovali na prekvapivé zavedenie nových opatrení v rámci boja proti praniu špinavých peňazí (AML) a spoznaj svojho klienta (KYC) pravidiel. Zatiaľ čo platforma nezverejnila oficiálny materiál, týkajúci sa aktualizácie svojich pravidiel, zdá sa, že v závislosti od celkového ročného objemu musia niektorí používatelia predložiť osobné identifikačné údaje, aby mohli pokračovať v nákupe a predaji Bitcoinu. Bitcoinist.com (v EN)

Tip redakcie: Ako kúpiť Bitcoin, keď ešte nemáte osemnásť rokov

Kryptomeny a ICO

Cardano (ADA) je už zalistovaná na Binance, ale bola obchodovateľná iba v BTC alebo ETH. Dnes burza v Hongkongu oznámila, že ponúkne aj obchodné páry ADA / BNB a ADA / USDT. Newsbtc.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Všetko o kryptomene Cardano

Burzy

Kraken, americká kryptoburza, oznámila, že v blízkej budúcnosti ukončí všetky svoje obchodné operácie v Japonsku. Toto oznámenie sa objavilo kvôli citovaným zvýšeným prevádzkovým nákladom a pravdepodobne tiež rastúcim reguláciám v Japonsku. Bitcoinist.com (v EN)

Tretia najväčšia juhokórejská kryptoburza Coinone oznámila plány na otvorenie burzy v Indonézii. Táto nová pobočka bude podporovať tieto kryptomeny: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC) a Quantum (QAU). Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakcie: Burzy a zmenárne kryptomien

Regulácie

Utorok 17. apríla je daňový deň v Spojených štátoch amerických – čísla ale naznačujú, že investori do kryptomien sa nehlásia k plateniu daní z výnosov z ich obchodovania. Podľa Internal Revenue Service sa zatiaľ prihlásilo k dani menej ako 100 z minimálne 250 000 predpokladaných investorov do kryptomien. Bitcoinist.com (v EN)

Tretia najväčšia kryptomena na svete Ripple vyzvala regulačné orgány Veľkej Británie, aby nasledovali Japonsko a ukončili “Wild West” na trhoch s kryptomenami pomocou zavedenia nových pravidiel. Cointelegraph.com (v EN)

Hlavná riaditeľka MMF Christine Lagardeová vo svojom poslednom blogovom príspevku skúma možnosti, ktoré ponúkajú kryptomeny. Jej pohľad odráža posun v tóne regulačných orgánov. Lagardeová volá po “vyváženom prístupe” ku kryptomenám a ich regulácii. CCN.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: MMF – regulácie kryptomien sú nevyhnutné

Biznis

Medzinárodná investičná banka Barclays skúma možnosť otvorenia obchodovania pre kryptomeny, uvádzajú zdroje, oboznámené s touto záležitosťou pre Bloomberg dňa 16. apríla. Cointelegraph.com (v EN)

Spoločnosť Marsh, globálna poisťovacia firma, oznámila prvé komerčné blockchainové riešenie ako dôkaz poistenia. Cointelegraph.com (v EN)

Ratingový gigant Moody’s Investor Service v nedávnej správe uviedol, že blockchainová technológia pre zahraničné transakcie by mohla poškodiť banky vo Švajčiarsku viac ako v akejkoľvek inej zemi. Cointelegraph.com (v EN)

Výskumný projekt, ktorý je financovaný a spoluorganizovaný inštitútom NASA, sa usiluje o využitie technológie inteligentných kontraktov spoločnosti Ethereum. Jeho cieľom je automatizácia manévrovania vesmírnych lodí pri súčasnom zabránení vzniku vesmírneho odpadu. CCN.com (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.