Podľa nového indexu je vhodná doba na nákup BTC.
Podľa nového indexu je vhodná doba na nákup BTC. Zdroj: shutterstock.com/Primakov

Prinášame vám dnešný stručný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Je vhodná doba na nákup BTC, podľa nového „misery“ indexu – BTC stratil za tento týždeň 20% – Burza Poloniex ohlásila údržbu, zatiaľ stále nefunguje – Burza Gemini plánuje pridať Litecoin a Bitcoin Cash – EK zverejnila oficiálne stanovisko k regulácrii fintech odboru – Arizona umožní platby daní kryptomenami – Vo februári sa pomocou ICO vybrala už tretí mesiac za sebou 1 miliarda USD – Holandsko sa chystá regulovať kryptomeny – Čína podala v roku 2017 najviac patentov na blockchain technológie – IBM má už 400 klientov pre svoju blockchain platformu – Medicalchain oznámila partnerstvo s Groves Medical Group na pilotnom projekte

Správa dňa

Podľa nového „misery indexu“ je najlepší čas na nákup Bitcoinu. Index vytvoril spoluzakladateľ spoločnosti Fundstrat Global Advisors, Thomas Lee. Celý článok v angličtine TU.

Kryptomeny

Bitcoin sa tento týždeň prepadol už o viac než 20 percent vďaka niekoľkým negatívnym správam. Napríklad o zvýšenej regulačnej kontrole v USA a Japonsku, o problémoch burzy Binance. A nepomohla ani správa, že správca konkurznej podstaty burzy Mt. Gox začal predávať Bitcoiny, aby vyplatil veriteľov. Celý článok v angličtine TU. 

Burzy

Kryptoburza Poloniex tweetovala, že bude vo štvrtok 8. marca prechádzať plánovanou údržbou, ktorá sa predĺžila bez komentára od burzy na dobu viac než jeden deň. Burza uviedla, že bežná údržba, ktorá by mohla ovplyvniť výbery, začne vo štvrtok a peňaženky by mali fungovať „krátko potom“. Celý článok v angličtine TU.

Burza Gemini, jedna z popredných amerických búrz, plánuje v roku 2018 rozšíriť svoje portfólio. Najpravdepodobnejšími kandidátmi sú Litecoin a Bitcoin Cash. Zatiaľ nebola uvedená žiadna zmienka o DASH, ktorá ešte pred niekoľkými mesiacmi bola taktiež medzi poprednými uchádzačmi. Celý článok v angličtine TU. 

Regulácie

Európska komisia zverejnila vo štvrtok 8. marca svoj oficiálny prístup k regulácii fintech segmentu, vrátane technológie blockchain, vo všetkých členských štátoch EU. Celý článok v angličtine TU.

Výbor Ways and Means z Arizonskej snemovne reprezentantov schválil daňový zákon SB1091, ktorý by štátnym rezidentom umožnil zaplatiť daňové účty kryptomenami. Celý článok v angličtine TU. 

Napriek zvýšeným snahám o reguláciu sa zdá, že ICO sú imúnne. Mnoho nových coinov zápasí so súčasným medvedím trhom, ale ICO sa stále predávajú. Vo februári získali ICO tretí mesiac za sebou 1 miliardu USD. V marci už budú v USA prísne kontrolované, pretože americký Kongres sa pripravuje na diskusiu o ICO už 14. marca. Celý článok v angličtine TU. 

Holandská vláda chce zaujať európsky a medzinárodný prístup k boju proti rizikám spojenými s kryptomenami, povedal minister financií Wopke Hoekstra. Nedávny prieskum ukázal, že kryptomeny vlastní pol milióna holandských domácností. Celý článok v angličtine TU.

Biznis

Podľa prieskumu spoločnosti CCID Consulting bolo od roku 2017 podaných patentovým úradom 550 žiadostí o patentovanie technológií, týkajúcich sa blockchainu v Číne, 284 v USA a 192 v Južnej Kórei. Celý článok v angličtine TU.

IBM oznámilo vo štvrtok investorom, že má viac než 400 klientov pre projekt na svoju blockchainovú platformu. Medzi jeho najväčších klientov patria spoločnosti ako Walmart a Nestlé. Celý článok v angličtine TU.

Medicalchain, platforma určená pre záznam pacientových lekárskych záznamov v blockchaine, oznámila spoluprácu s londýnskou skupinou Groves Medical Group na pilotnom programe umožňujúcom pacientom prístup k záznamom a platbách v kryptomene. Celý článok v angličtine TU. 

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance