Arizona umožní zaplatiť dane v Bitcoinoch
Arizona umožní zaplatiť dane v Bitcoinoch Zdroj: shutterstock.com/Millenius

Zákonodarcovia v Arizone odsúhlasili svojim obyvateľom možnosť zaplatiť dane v kryptomene Bitcoin. Štátny hovorca Jeff Weninger uviedol, že je touto možnosťou nadšený a že zákon už schválila finančná komisia senátu.

Ako Weninger ďalej uviedol, vďaka tomuto zákonu budú mať obyvatelia štátu Arizona možnosť platiť dane z pohodlia svojho domova v akomkoľvek čase.

Podpora nie je jednomyseľná

Nie všetci zákonodarcovia však toto opatrenie podporujú. Štátny predseda senátu pre menšiny, Steve Farley, upozorňuje aj na negatívne stránky. Poukázal predovšetkým na skutočnosť, že prípadný pád Bitcoinu môže zasiahnuť všetkých daňovníkov, ktorí sa rozhodnú platiť dane touto kryptomenou. Podľa jeho názoru je platba v dolároch stále lepšou možnosťou.

K podpore návrhu zákona sa vyjadril aj Jack Biltis, ktorý vlastní arizonskú spoločnosť Tag Employer Services. Tá umožňuje svojim zamestnancom poberať výplatu v kryptomene Bitcoin a zároveň investovať časť svojich finančných prostriedkov do šetrenia na dôchodok. Bilits poznamenal, že každá nová technológia je vždy na začiatku trochu desivá. Podľa neho bude svet vyzerať o 20 rokov úplne inak a úspešnými sa stanú práve tí, ktorí už teraz chápu význam a vidia budúcnosť v technológiách, ktoré pravé nastupujú.

Arizona uznala technológiu blockchain už minulý rok

V apríli 2017, guvernér Arizony Doug Ducey, podpísal návrh zákona, ktorý predstavil Weninger. Týmto krokom Arizona oficiálne uznala blockchain a inteligentné kontrakty (smart contracts). Zákon uvádza, že:

“Záznam alebo zmluva, ktorá je zabezpečená technológiou blockchain, sa považuje za záznam v elektronickej podobe.

V minulom roku zároveň podpísali dodatok, ktorým zakazujú používanie technológie bockchain na sledovanie strelných zbrani. Dodatok tiež obsahoval návrh na uznanie kryptomien ako meny a nie ako komodity.

Ak vás zaujíma vzťah kryptomien a daní, prečítajte si aj náš článok, kde sa dozviete, ako sa k danej problematike stavia Bielorusko. Viac sa dozviete tu.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance