Vysoké transakčné poplatky u Bitcoinu minulosťou - Litecoin rastie aj po hard forku...
Vysoké transakčné poplatky u Bitcoinu minulosťou - Litecoin rastie aj po hard forku... Zdroj: shutterstock.com/WitOlszewski

Prinášame vám dnešný stručný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Vysoké transakčné poplatky u Bitcoinu minulosťou – Litecoin rastie aj po hard forku – Zákonodarcovia v USA zvažujú väčšiu reguláciu kryptomien – V Južnej Kórei našli mŕtveho najvyššieho úradníka pre reguláciu kryptomien – Prístup švajčiarskych úradov k regulácií kryptomien “nastavuje celosvetový štandard” – Venezuela otvorila predpredaj vlastnej digitálnej meny Petro – Steven Seagal má svoju kryptomenu – Prvá kryptomena schválená pre moslimov – Liberland Víta Jedličky vydá vlastnú kryptomenu

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Známe kryptomeny

Medián denných poplatkov za transakciu v bitcoinovej sieti klesol v nedeľu na 0,79 dolára, čo je šesťmesačné minimum. To predstavuje drastický pokles 97 % z maximálnych 34 dolárov od 23. decembra minulého roku. Celý článok v angličitne TU.

Litecoin v utorok vzrástol o 10 % potom, čo takzvaný “hard fork” vyústil do vytvorenia novej kryptomeny. Celý článok v angličtine TU.

Regulácie

Americkí zákonodarcovia pod tlakom globálneho investičného bláznovstva okolo Bitcoinu a iných kryptomien premýšľajú o nových a prísnejších reguláciách. To by mohlo znamenať prísnejší federálny dohľad nad novovznikajúcou triedou aktivít. Informáciu potvrdilo niekoľko popredných zákonodarcov pre agentúru Reuters. Dokonca i republikánski konzervatívci, ktorí sú normálne obozretní s vládnymi reguláciami, tvrdia, že regulácia by mohla byť potrebná, pokiaľ by kryptomeny ohrozovali americkú ekonomiku. Celý článok TU.

Jung Ki-joon, šéf hospodárskej politiky na úrade pre koordináciu vládnych politík v Južnej Kórei, bol nájdený vo veku 52 rokov mŕtvy u seba doma. Vyšetrovatelia spočiatku predpokladali, že príčinou smrti bol infarkt. Polícia však úmrtie naďalej vyšetruje. Celý článok v angličtine TU.

Švajčiarsky generálny riaditeľ spoločnosti pre dohľad nad finančným trhom (FINMA) Mark Branson vysvetlil, že technológia blockchain má potenciál ďaleko presahujúci finančné trhy, avšak niektoré projekty sa nemusí podariť napasovať na zavedené regulačné pravidlá.

FINMA rozdelila tokeny do troch rôznych kategórií: platobné tokeny, tokeny digitálnych aktív a utility tokeny. Spoločnosť taktiež poznamenala, že sú možné i hybridné tokeny. “FINMA stanovila svetový štandard pre globálnu ekonomiku kryptomien so svojimi novými predpismi pre ICO a poskytla pevný rámec, ktorý by ostatní regulátori mohli nasledovať.” Práve takéto komentáre sa objavovali na sociálnych sieťach po zverejnení pravidiel pre ICO vo Švajčiarsku. Celý článok v angličtine TU.

Biznis

Venezuelská vláda v utorok otvorila predpredaj svojej spornej kryptomeny Petro. K dispozícií je 82,4 miliónov virtuálnych mincí. Štátna kryptomena Petro (PTR) je súčasťou úsilia venezuelskej vlády o prekonanie ekonomickej blokády USA voči nim a záchranu národného hospodárstva. Celý článok v angličtine TU.

Steven Seagal sa stal oficiálnym veľvyslancom pre Bitcoiin2Gen, novú podozrivú kryptomenu, ktorá zahájila počiatočnú ponuku mincí. Celý článok v angličtine TU.

Firma HelloGold, ktorá bola založená v Malajzií, získala oficiálnu certifikáciu kompatibility s právom šaría pre svoju kryptomenu krytú zlatom. Celý článok v angličtine TU.

Ekonóm Vít Jedlička vytvoril virtuálny štát Liberland, ktorý funguje z dotácií v kryptomenách. V budúcich mesiacoch naviac plánuje taktiež svoju vlastnú digitálnu menu. Už pol milióna ľudí požiadalo o štátne občianstvo v tejto krajine. Liberland sa nachádza na piesočnej pláži 7 km od rieky Dunaj (medzi Chorvátskom a Srbskom) a 10 km južne od maďarských hraníc. Krajina je v procese ustanovenia svojho vlastného právneho systému založeného na blockchaine. 13. apríla má naviac dôjsť k distribúcii vlastnej mince. Všetci, kto budú v krajine platiť dane, budú naopak získavať tokeny Merit, čo im fakticky poskytne podiel na tejto krajine. Celý článok v angličtine TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance