Rusko potajme pomohlo Venezuele spustiť štátnu kryptomenu Petro.
Rusko potajme pomohlo Venezuele spustiť štátnu kryptomenu Petro. Zdroj: shutterstock.com/Stanslavs

Internetový časopis Time Magazine dnes uverejnil článok o spolupráci Ruska a Venezuely pri spúšťaní štátnej kryptomeny Petro. Venezuela sa týmto spôsobom snaží stabilizovať svoju ekonomiku a obísť hyperinfláciu štátnej meny vytvorením digitálneho tokenu, ktorého hodnota je krytá ropou.

Podľa správy malo vo všetkom prsty aj Rusko. Sám prezident Vladimír Putin vraj osobne odsúhlasil pomoc venezuelskej vláde.

Dôvod, prečo Rusko podporuje kryptomeny

Na kryptomenách je zaujímavé to, že nie sú regulované a krajiny vytvorením tokenu so stabilnou hodnotou môžu, okrem iného, obísť americké sankcie. Aj Rusko sa chce vymaniť spod vplyvu dolára a postupne prejsť na Kryptorubeľ.

Každopádne, záujem Ruska o kryptomeny siaha ďalej. Dôvod je jednoduchý. Súčasný finančný systém je z veľkej časti ovládaný Amerikou. Vytvorením kryptoekonomiky sa Spojeným štátom vezme ich najväčšia výhoda. Produkt, ktorý ovládol svet. Dolár.

Navyše, je tu ďalší skvelý dôvod, prečo Rusko pomohlo Venezuele. Dostalo možnosť nakúpiť od nich ropu. Každý Petro token je totiž krytý 100 barelmi čierneho zlata.

Záver

Táto spolupráca vlastne vôbec nie je prekvapivá a žiadna strana ju nedrží v tajnosti. Blockchain ľudstvu otvoril dvere k novému vesmíru možností.

Situácia okolo štátnych kryptomien je stále zaujímavejšia a budeme ju aj naďalej sledovať. Ak chcete dostávať upozornenia na naše články, prihláste sa na odber notifikácií použitím zvončeka, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance