[SPRÁVY] Bitcoin zase na koni – Craig Wright zase blbne – Zuckerberg predáva akcie Facebooku

0

Trh s kryptomenami sa v piatok znovu pohol, tentoraz pre zmenu smerom hore. Bitcoin sa tak odlepil od 10 000 $ hladiny a povyskočil na súčasných 10 400 $, čo predstavuje nárast približne o 3 %. Alternatívne kryptomeny sú na tom podľa dát na stránke KMcap.eu o niečo horšie, no tiež zaznamenali menší rast.

Dominancia Bitcoinu tak zase o trochu narástla a opäť sa stalo to isté – keď Bitcoin klesá, alty klesajú ešte rýchlejšie, a keď Bitcoin rastie, altcoiny rastú pomalšie. Dokedy to vydrží? Viac sa dozviete v tejto VIDEO-analýze:

(článok pokračuje pod odkazom)

VIDEO analýza – Praskne Bitcoin a jeho dominancia a začne konečne altcoin season?

Takto kanadskí krypto-scammeri ukradli 230 tisíc dolárov v BTC

Dávajte si pozor na phishing! Svet kryptomien je plný podvodníkov, ktorých jediným cieĺom je okradnúť vás o peniaze. Obľúbeným spôsobom sú rôzne formy phishingu, keď sa útočníci vydávajú za stránku alebo organizáciu s cieľom vylákať od obetí prihlasovacie údaje.

Kanadským scammerom sa podarilo oklamať ľudí tak, že sa na Twitteri vydávali za podporu Hong-Kongskej burzy HitBTC. Nedávno sa im tak podarilo ukradnúť 200 000 dolárov v BTC. Zdá sa však, že im to neprejde. Polícii sa podarilo identifikovať podvodníkov a hrozí im až 10 rokov vo väzení.

Denník – Bez týchto 7 pravidiel nebudete nikdy ziskový obchodník

Prešlo desať týždňov odkedy sme začali vydávať nový seriál o obchodovaní s názvom Denník Začínajúceho Tradera. Ani po desiatich týždňoch nám však nedošli témy. Tá dnešná je obzvlášť zaujímavá a populárna. Prečítajte si sedem pravidiel, bez ktorých na burze nebudete úspešní:

Bez týchto 7 pravidiel nebudete nikdy ziskový obchodník – Programovanie mysle – Denník 10. týždeň

Ethereum Classic na vzostupe

Väčšina kryptomien posledný týždeň padá, no Ethereum Classic je výnimka. Tento populárny altcoin sa opäť raz teší veľkej obľúbenosti po tom, čo v priebehu niekoľkých dní narástol o 15 %. Bohužiaľ, v posledných 24 hodinách sa hrot obrátil a ETC padlo o 5 %, no aj tak ide o zďaleka najziskovejší midcap altcoin posledných siedmich dní.

4h ETC/USD - Coinbase Pro
4h ETC/USD – Coinbase Pro

Mark Zuckerberg predáva akcie Facebooku

Keď CEO predáva akcie vlastnej spoločnosti, nie je to veľmi dobrý signál pre trh. Mark Zuckerberg predáva ako blázon. V minulom roku likvidoval akcie v celkovej hodnote 5,3 miliardy dolárov. Tento rok si na účet pripísal ďalších 550 miliónov, z toho 300 miliónov získal tento mesiac. Dokopy tak predal cca 8 %  všetkých svojich akcií.

Je to dôvod na obavy? Facebook smeruje do pekla? Viac sa dočítate tu (v EN)

Brian Kelly očakáva krátkodobý prepad Bitcoinu

Je čas nakupovať! Brian Kelly z CNBC očakáva krátky prepad Bitcoinu. CNBC je totiž známe tým, že im väčšina krypto-predpovedí absolútne nevychádza. Viď tento článok.

Craig Wright – Je čas vlastniť môj vynález

Samozvaný Satishi Nakamoto – Craig Wright sa všemožne snaží dokázať, že je skutočným tvorcom Bitcoinu. Čo vymyslel tentoraz? Publikoval Bitcoin Whitepaper v akademickom časopise SSRN.

Viac info. tu (v EN)

A čo teraz?

Pozrite si toto zaujímavé video!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre